Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6674
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: CIWON – pomoc i porady ws. niepełnosprawnych

Środa, 30 czerwca 2021, 12:19
Autor: KSON
Jelenia Góra: CIWON – pomoc i porady ws. niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od 4 lat realizuje przy dofinansowaniu PFRON-u projekt pod nazwą Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (CIWON). Skierowany jest on do osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Generalnie polega na udzielaniu porad z zakresu prawa, psychologii i zagadnień socjalnych.

W uzasadnionych przypadkach podejmujemy również interwencje przez Społecznego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej - informuje KSON. - Projekt w roku bieżącym realizowany jest na terenie 4 województw; dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego i lubuskiego. Biuro projektu ma swoją siedzibę w KSON-nie natomiast biura terenowe, w których również zatrudnieni są doradcy funkcjonują w Cieszynie, Łodzi i Gorzowie Wielkopolskim.

Punkt informacji pracuje od poniedziałku do piątku w formie dyżurów. Podstawowe zadania to: przyjmowanie zgłoszeń o problemach niepełnosprawnych i seniorów, zabezpieczenie udziału specjalistów w konsultacjach i pomocy dla niepełnosprawnych, udzielnie informacji o problemach nurtujących środowisko.

W sprawach wymagających interwencji punkt kieruje do Społecznego Rzecznika Praw Niepełnosprawnych

Ponadto w punkcie informacji zapoznać się można z aktualnymi przepisami dotyczącymi pomocy społecznej, wolontariatu i innych problemów dotyczących środowiska osób niepełnosprawnych i seniorów. W miarę możliwości informacja jest udzielona od razu lub gdy wymaga to konsultacji odpowiadamy e - mailowo i telefonicznie jak najszybciej w miarę możliwości. O aktualnościach i wszelkich zmianach zasad i przepisów dotyczących środowiska informujemy również na www.kson.pl a także przez audycje radia KSON www.radiokson.pl oraz w Biuletynie Informacyjnym Niepełnosprawni Tu i Teraz wydawanym już od 15 lat w kolorowej wersji papierowej i dystrybuowanym w 8000 egzemplarzy na terenie całego kraju.

Punkt informacji obsługują: Elżbieta Schubert, Krystyna Binias lub inny dyżurujący pracownik lub wolontariusz w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group