Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5599
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cios w złe „eLki”

Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 8:19
Aktualizacja: Piątek, 23 stycznia 2009, 8:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Cios w złe „eLki”
Fot. TEJO
Dzisiaj (poniedziałek 12.01) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze opublikuje dane dotyczące zdawalności poszczególnych szkół jazdy. Czekają na nie przede wszystkim kursanci, ale również właściciele szkół. Choć nie wszyscy chcieliby, aby wyszły na jaw fatalne statystyki, których ujawnienie może zagrozić bytowi niektórych placówek.

Pojawienie się niezliczonej ilości szkół jazdy w mieście i w powiecie sprawiło, że kursanci mają większy wybór w doborze nauczyciela. Jednak dotychczas nie było żadnego obiektywnego wskaźnika rzetelności nauki, jaką prowadziły poszczególne ośrodki.

W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski przeprowadził jedynie konkurs na lidera skutecznego szkolenia kierowców, jednak w rywalizacji wzięły udział tylko te szkoły, które wyraziły na to zgodę. Skorzystali więc tylko ci, którzy wiedzieli, że zdawalność ich kursantów jest na wysokim poziomie.

Pozostali argumentowali, że z zasady nie lubią konkursów, bo są one mało wiarygodne. W tym roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego po długich konsultacjach z prawnikami podjął decyzję o opublikowaniu statystyk zdawalności poszczególnych szkół.

Więcej szczegółów dotyczących pomysłu przeczytasz w najnowszym wydaniu Tygodnika „Jelonka.com”

Czytaj również

Komentarze (83) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group