Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9454
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Ciężkie czasy dla pijaków i furiatów za kółkiem

Wtorek, 19 sierpnia 2008, 7:49
Aktualizacja: 13:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Ciężkie czasy dla pijaków i furiatów za kółkiem
Fot. Archiwum
Koniec pobłażania drogowym piratom i agresywnym kierowcom. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizacje do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Kiedy ta wejdzie w życie, policjanci siłą zawiozą niepokornego kierowcę na pobranie krwi, a gdy badany będzie się rzucał, skrępują go i wsadzą do izolatki.

Obecnie nietrzeźwi kierowcy i drogowi piraci nie muszą się martwić o to, jak w trakcie zatrzymania potraktuje ich policja. Jeśli zatrzymani odmówią poddania się badaniom alkomatem, policjanci muszą przeprowadzić całą procedurę i spisać protokół.
Co więcej osobie, która zostanie zatrzymana w izbie wytrzeźwień, przysługuje możliwość złożenia zażalenia w ciągu siedmiu dni.

Stąd też biorą się częste pyskówki i awantury wszczynane przez zatrzymanych, a kierowane do policji – usłyszeliśmy od jednego z policjantów. Tacy kierowcy czują się po prostu bezkarni.

Na szczęście na potencjalnych zabójców na drogach, szykują się spore „niespodzianki”, które ukrócą takie zachowania. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która da policji prawo krępowania pijanych i awanturujących się kierowców pasami oraz zamykania ich w izolatkach na cztery godziny.

A w sytuacji, gdy zatrzymany w dalszym ciągu będzie zachowywał się agresywnie, pobyt w izolatce można będzie przedłużać o kolejne sześciogodzinne okresy, które łącznie potrwają nie dłuższy niż jedną dobę.

Kierowca, wobec którego jest podejrzenie, że prowadzi „pod wpływem”, nie będzie mógł się wymigać od badania. Policja dowiezie go siłą na pobieranie krwi.

Dotychczas amatorzy jazdy na dwóch gazach – ze względu na długość procedur – często unikali szybko wymierzonej kary za popełnione przestępstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2297
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group