Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3100
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciężkie czasy dla pijaków i furiatów za kółkiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Wtorek, 19 sierpnia 2008, 7:49
Aktualizacja: 13:55
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Koniec pobłażania drogowym piratom i agresywnym kierowcom. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizacje do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Kiedy ta wejdzie w życie, policjanci siłą zawiozą niepokornego kierowcę na pobranie krwi, a gdy badany będzie się rzucał, skrępują go i wsadzą do izolatki.

Obecnie nietrzeźwi kierowcy i drogowi piraci nie muszą się martwić o to, jak w trakcie zatrzymania potraktuje ich policja. Jeśli zatrzymani odmówią poddania się badaniom alkomatem, policjanci muszą przeprowadzić całą procedurę i spisać protokół.
Co więcej osobie, która zostanie zatrzymana w izbie wytrzeźwień, przysługuje możliwość złożenia zażalenia w ciągu siedmiu dni.

Stąd też biorą się częste pyskówki i awantury wszczynane przez zatrzymanych, a kierowane do policji – usłyszeliśmy od jednego z policjantów. Tacy kierowcy czują się po prostu bezkarni.

Na szczęście na potencjalnych zabójców na drogach, szykują się spore „niespodzianki”, które ukrócą takie zachowania. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która da policji prawo krępowania pijanych i awanturujących się kierowców pasami oraz zamykania ich w izolatkach na cztery godziny.

A w sytuacji, gdy zatrzymany w dalszym ciągu będzie zachowywał się agresywnie, pobyt w izolatce można będzie przedłużać o kolejne sześciogodzinne okresy, które łącznie potrwają nie dłuższy niż jedną dobę.

Kierowca, wobec którego jest podejrzenie, że prowadzi „pod wpływem”, nie będzie mógł się wymigać od badania. Policja dowiezie go siłą na pobieranie krwi.

Dotychczas amatorzy jazdy na dwóch gazach – ze względu na długość procedur – często unikali szybko wymierzonej kary za popełnione przestępstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mieszkanka Miłkowa 19-08-2008 9:06
oj jak dobrze;właśnie wczoraj w Miłkowie jechał taki pijany koparką po całej drodze. Strach go było wyminąć, a auta z naprzeciwka stawały, bo nie wiadomo było co mu strzeli do głowy. Pijany prowadził pijanego. Gdzie policja???? Powinna sprawdzać wszystkich, zwłaszcza panów , którzy robią ka...lizację
~Rally79S. 19-08-2008 9:07
Ten problem jest bardzo trudny do rozwiązania! ludzi jeżdzących po alkoholu trzeba karać bezwględnie, to fakt i jestem za tym!!! ale... taka swoboda policji, moze być niebezpieczna! Zawsze znajdzie sie jakiś "nadgorliwy" policjant który za wszelką cenę będzie chciał pokazać kto tu teraz rządzi i będzie sie mścił na każdym kierowcy za te wszystkie lata niemocy!!! Zrobi sobie swoje prywatne "Eldorado:)"
~też rowerzysta '48 r. 19-08-2008 9:20
Pozdrowionka dla ślicznej pani policjant w troszkę mniej ładnym radiowozie. Pięknie się dzisiaj Pani spełniała o godz. 6.50 rano na pustej ulicy Karłowicza (przy rozjeździe w stronę Moniuszki) mandatując za naciągnięte (chodnik?, pasy?) wykrocznie wystraszonego rowerzystę w bardziej już niż średnim wieku jadącego do swojej codziennej znojnej roboty. Proponuję po spełniać się z bliższymi Pani wieku, małolatami szalejącymi rowerami bez umiaru, innymi łamiącym nocami kolejne drzewka np. na ul. P. Skargi, wydzierającymi się do księżyca w powrotach z dyskotek, chlejącymi piwsko w miejscach publicznych, itd., itp. No i jeszcze pozdrowionka dla policjantów z drugiego radiowozu, który zatrzymał się obok tego z...za rowerzysty, w nadziei, że może trzeba będzie wykazać się pomocą ich ślicznej koleżance.
~tommy 19-08-2008 9:48
Powinni konfiskować samochód, i za pieniądze uzyskane ze sprzedaży finansować ofiary pijanych kierowców. A w przypadku recydywy zabierać dożywotnio prawo jazdy.
piipi 19-08-2008 10:32
...a Panie Policjantki tez beda braly udzial w tym "skrepowaniu" ?...Hm..ja wolalabym Pana Policjanta.
~_ojdiridirachciach___ 19-08-2008 11:05
Do ...19-08-2008 09:20 | ~też rowerzysta '48 r. | ....ta pani policjant ma już fajną opinię i wśród kierowców i swoich kolegów policjantów. Niestety, nie mogę cytować jak ją określają, bo mi Tejo wytnie komentarza ;)
~do mieszkanka miłkowa 19-08-2008 11:38
to trzeba było zadzwonić na policje , a nie żalić się teraz na forum
~Zły porucznik 19-08-2008 12:47
Kompletnie niezrozumiała jest treść i intencja artykułu. Wszystkie procedury, które są w nim opisane, jako novum i propozycje do wdrożenia, są aktualnie obowiązującymi przepisami. Problem polega jedynie na tym, że Organy ścigania w szerokim tego słowna znaczeniu, nie znają swoich uprawnień, a tym samym kompetencji. Zasłanianie się w tak oczywistych przypadkach, i to przez Policjantów, nieznajomością prawa, tak jak w paremii, po prostu szkodzi, ale odbija się wprost na dobrach chronionych przeciętnych obywateli. Proponuję - najpierw do książek, ustaw, przepisów resortowych, a potem na ulicę i w ramach i granicach prawa pilnować, by inni je respektowali. Pozdrawiam Policjantów, którzy nie psioczą, nie narzekają, a w codziennej pracy, tak jak zawsze bezwzględnie ścigają bandytów. ,
~starszy obywatel 19-08-2008 15:57
Jeśli mowa o tej samej pani policjant, to opiszę w skrócie inne zdarzenie - ok. miesiaca temu patrolując ulicę 1-go-maja z innym kolegą panem policjantem, zatrzymali się radiowozem na wysokości mniej więcej hotelu Europa, aby zwrócić prawdopodobnie uwagę zbyt głośno i wulgarnie zachowującej się grupie młodych ludzi, ale już po kilku sekundach okazało się, że jeden z tych wyrostków to znajomy dobry pani policjantki. Już po chwili razem się z czegoś śmiali i na tym zakończyła się interwencja. Niebiescy odjechali, a tamci kontynuowali swoją chamską i głośną konwersację. Czuli się bardzo bezkarni i jak w swoim prywatnym miescie.
~Black_Sabithens_Bestollzz_Boollzz*** 23-08-2008 21:28
A w sytuacji, gdy zatrzymany w dalszym ciągu będzie zachowywał się agresywnie, pobyt w izolatce można będzie przedłużać o kolejne sześciogodzinne okresy, które łącznie potrwają nie dłuższy niż jedną dobę. Nie dłuższy niż jedną dobę ? a jak będzie się zachował dalej agresywnie to co? mój znajomy jest bardzo silny i nic go nie utrzyma ;-) z wszystkim da sobie radę :-O raz jak napadło na niego czterech to wszystkich powybijał :-O on jest mistrzem w tym ;-) oj nie z nim :-P z nim nie jest tak łatwo ;-) a często dużo pije przed jazdą ;-) ale tak na drodze to jest grzeczny ;-) ale jak wyjedzie gdzieś tam dalej to krótko poszaleje i jedzie na imprę ;-) tak jak ja zresztą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group