Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7612
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Ciężkie czasy dla pijaków i furiatów za kółkiem

Wtorek, 19 sierpnia 2008, 7:49
Aktualizacja: 13:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Ciężkie czasy dla pijaków i furiatów za kółkiem
Fot. Archiwum
Koniec pobłażania drogowym piratom i agresywnym kierowcom. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizacje do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Kiedy ta wejdzie w życie, policjanci siłą zawiozą niepokornego kierowcę na pobranie krwi, a gdy badany będzie się rzucał, skrępują go i wsadzą do izolatki.

Obecnie nietrzeźwi kierowcy i drogowi piraci nie muszą się martwić o to, jak w trakcie zatrzymania potraktuje ich policja. Jeśli zatrzymani odmówią poddania się badaniom alkomatem, policjanci muszą przeprowadzić całą procedurę i spisać protokół.
Co więcej osobie, która zostanie zatrzymana w izbie wytrzeźwień, przysługuje możliwość złożenia zażalenia w ciągu siedmiu dni.

Stąd też biorą się częste pyskówki i awantury wszczynane przez zatrzymanych, a kierowane do policji – usłyszeliśmy od jednego z policjantów. Tacy kierowcy czują się po prostu bezkarni.

Na szczęście na potencjalnych zabójców na drogach, szykują się spore „niespodzianki”, które ukrócą takie zachowania. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która da policji prawo krępowania pijanych i awanturujących się kierowców pasami oraz zamykania ich w izolatkach na cztery godziny.

A w sytuacji, gdy zatrzymany w dalszym ciągu będzie zachowywał się agresywnie, pobyt w izolatce można będzie przedłużać o kolejne sześciogodzinne okresy, które łącznie potrwają nie dłuższy niż jedną dobę.

Kierowca, wobec którego jest podejrzenie, że prowadzi „pod wpływem”, nie będzie mógł się wymigać od badania. Policja dowiezie go siłą na pobieranie krwi.

Dotychczas amatorzy jazdy na dwóch gazach – ze względu na długość procedur – często unikali szybko wymierzonej kary za popełnione przestępstwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group