Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8271
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciężki fach kontrolera

Poniedziałek, 22 lutego 2010, 9:01
Aktualizacja: 11:33
Autor: TEJO
Pasażerowie skarżą się na nieuprzejmych kontrolerów w autobusach, a co mają powiedzieć kontrolerzy, wobec których gapowicze zachowują się skandalicznie?

Do takiej sytuacji doszło kilka dni temu w autobusie kursowym zmierzającym z Zabobrza do Cieplic wieczorową porą. Trzech podpitych osiłków poproszonych przez kontrolującą o okazanie biletu, obrzuciło go stekiem wyzwisk. Potem – nie czekając, aż kierowca otworzy drzwi – sami to uczynili z pomocą przycisku awaryjnego i opuścili pojazd oddalając się w nieznanym kierunku. Świadkiem zdarzenia był nasz Czytelnik, który nam sprawę opisał.

- Kontroler to zawód wysokiego ryzyka – powiedział nam proszący o anonimowość jeden z kontrolujących. – Możemy zostać pobici, a wyzwiska i groźby pod naszym adresem to już niemal codzienność – usłyszeliśmy. Stąd chętnych do sprawdzania biletów w autobusach za wielu nie ma. Zarobki są mizerne. Kontroler dostaje prowizję od złapanego gapowicza, ale tylko wtedy, jeśli uiści on opłatę specjalną. Ze ściągalnością tychże różnie bywa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1120
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group