Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7493
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ciężarówka wjechała w jeleniogórskiego busa z pasażerami

Wtorek, 14 października 2014, 15:34
Aktualizacja: Środa, 15 października 2014, 8:12
Autor: Angela
Region: Ciężarówka wjechała w jeleniogórskiego busa z pasażerami
Fot. Krzysztof Chadży
Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku dzisiejszego (14.10.) wypadku, do którego doszło przed godz. 13.00 w Bolkowie na skrzyżowaniu ul. Wysokogórskiej i Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że gdy kierowca busa próbował skręcić w lewo na przystanek, kierowca ciężarówki wjechał w tył małego autobusu.

Chodzi o kursowego busa jeleniogórskiego przewoźnika Krycha, wiozącego siedmioro pasażerów z Wrocławia do Jeleniej Góry.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to kierowca ciężarówki ponosi winę za całe zdarzenie, bo nie wyhamował przed skręcającym busem i uderzył w jego tył – informuje podkom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. – Oficjalną przyczynę i winnego wykaże jednak postępowanie. Droga jest przejezdna, a wyłączony z ruchu jest tylko fragment jednego pasa, gdzie w dalszym ciągu trwają czynności – dodaje podkom. Kordian Mazuryk.

Jak relacjonuje nasz Czytelnik, który przejeżdżał obok zdarzenia, tył busa został poważnie zgnieciony.

Do szpitala trafił kierowca Krychy, 55-letni jeleniogórzanin, 38-letni kierowca ciężarówki ze Starachowic, a także pasażerka busa. Ich stan zdrowia nie jest jeszcze znany.

- Na miejsce natychmiast wysłaliśmy zastępczy autobus, który zabierze pozostałych pasażerów do Jeleniej Góry – informuje Wojciech Chadży, właściciel Krychy. – Jest tam również mój brat, który zajmuje się sprawami technicznymi. Czekamy na wyniki badań ze szpitala – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group