Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12195
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliczanie podzielili się opłatkiem

Niedziela, 15 grudnia 2013, 7:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 7:37
Autor: Mea
Jelenia Góra: Ciepliczanie podzielili się opłatkiem
Fot. Mea
We wczorajszym (14.12.) Opłatku Ekumenicznym na Placu Piastowskim uczestniczyły tłumy wiernych. – To spotkanie łączy nie tylko ludzi, ale również wyznania chrześcijańskie – podkreślali uczestnicy spotkania.

- Pomysł spotkania ekumenicznego w Cieplicach narodził się w 2000 r. i staramy się je kontynuować. Mamy tu kilka kościołów: prawosławny, ewangelicki, polsko-katolicki oraz rzymsko-katolicki. Spotykamy się więc wszyscy, by złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia oraz podzielić się opłatkiem – mówiła Agnieszka Dojs, prezes Stowarzyszenia Miłośników Cieplic, które jest współorganizatorką Opłatka.

Uczestnicy cieszyli się z przyjacielskiej atmosfery i jedności mieszańców Cieplic. – To świetny pomysł – podkreślała Anna z Cieplic. - Organizacja jest wspaniała, a najważniejsze, że jest okazja do zjednoczenia się chrześcijan – dodała Łucja Sarzyńska.

Proboszcz cieplickiej Parafii Matki Bożej Miłosierdzia Józef Stec pobłogosławił wiernych, zebranych na Placu Piastowskim, złożył im życzenia i rozdał opłatki. - Siostry i bracia, kochane dzieci, droga młodzieży życzę wam byście odwiedzili kiedyś miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa. Życzę bożego błogosławieństwa, zdrowia i duchowej radości, która potrzebna jest, aby była miłość. Jej symbolem jest biały opłatek – mówił kapłan.

Uroczystość uświetniły występy dzieci z przedszkoli: nr 10, 14 i Zaczarowany Parasol, które w pięknych przebraniach zaśpiewały pastorałki oraz kolędy. Świąteczne pieśni wykonała również Katarzyna Białkowska.
- Śpiewaliśmy pastorałkę „Jest taki dzień”. Bardzo mi się tu podoba - powiedział Eryk Gondorowicz z Jeleniej Góry.

Organizatorzy zorganizowali też ciepły poczęstunek. Był czerwony barszcz z krokietami, bigos, ciasta, gorąca czekolada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
798
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group