Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2738
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplickie święto miodu

Poniedziałek, 20 września 2021, 10:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cieplickie święto miodu
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę i niedzielę (18-19.09) na terenie Muzeum Przyrodniczego odbyło się "Cieplickie święto miodu". Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć jej rozmiar był znacznie skromniejszy, niż w poprzednich latach.

W trakcie dwudniowej imprezy przy Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach odbył się kiermasz miodów, wyrobów pszczelarskich i sprzętu pszczelarskiego. Było też stoisko edukacyjne poświęcone pszczole miodnej, a także pokaz wirowania miodu. Ponadto, była tez część artystyczna, w której Elwira Kozak i Agata Szmigrodzka zaprezentowały „Cygańskie pieśni i ogniste flamenco”. Z kolei w części teoretycznej, w budynku muzeum Paweł Chrobiński opowiadał o chorobach i szkodnikach pszczoły miodnej, Wojciech Kołodyński o hodowli matek pszczelich i jej znaczeniu w gospodarce pasiecznej, a Piotr Gryszel przedstawił wykład pt. „W karkonoskiej gospodzie będzie kontent dobrodziej”.

Drugiego dnia imprezy odbyła się również msza św. W intencji pszczelarzy, a Patryk Waloszczyk i Michał Wolski z powiatowego koła pszczelarzy ziemi jeleniogórskiej opowiadali o pszczołach i pszczelarstwie.

Twoja reakcja na artykuł?

15
65%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
9%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group