Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Cieplickie święto miodu

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

W sobotę i niedzielę (18-19.09) na terenie Muzeum Przyrodniczego odbyło się "Cieplickie święto miodu". Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć jej rozmiar był znacznie skromniejszy, niż w poprzednich latach.

reklamy

W trakcie dwudniowej imprezy przy Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach odbył się kiermasz miodów, wyrobów pszczelarskich i sprzętu pszczelarskiego. Było też stoisko edukacyjne poświęcone pszczole miodnej, a także pokaz wirowania miodu. Ponadto, była tez część artystyczna, w której Elwira Kozak i Agata Szmigrodzka zaprezentowały „Cygańskie pieśni i ogniste flamenco”. Z kolei w części teoretycznej, w budynku muzeum Paweł Chrobiński opowiadał o chorobach i szkodnikach pszczoły miodnej, Wojciech Kołodyński o hodowli matek pszczelich i jej znaczeniu w gospodarce pasiecznej, a Piotr Gryszel przedstawił wykład pt. „W karkonoskiej gospodzie będzie kontent dobrodziej”.

Drugiego dnia imprezy odbyła się również msza św. W intencji pszczelarzy, a Patryk Waloszczyk i Michał Wolski z powiatowego koła pszczelarzy ziemi jeleniogórskiej opowiadali o pszczołach i pszczelarstwie.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka