Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5934
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicki skatepark w ruinie. Będzie remont

Piątek, 26 lutego 2016, 8:19
Aktualizacja: Sobota, 27 lutego 2016, 8:21
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Cieplicki skatepark w ruinie. Będzie remont
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Niecałe trzy lata temu otwarto skatepark, który dla wielu młodych ludzi, takich jak ja, jest drugim domem – pisze nasz Czytelnik. – Dzisiaj jest on kompletną ruiną. W miarę naszych możliwości próbujemy to naprawiać, ale sami nie dajemy rady. Kiedy poszliśmy do MOS–u z prośbą o pomoc usłyszeliśmy, że musimy się sami złożyć na sklejki – dodaje. – To kompletna bzdura – zaprzecza Tomasz Kluch, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu. – Już w minionym roku zwróciliśmy się do Miasta o pieniądze na ten cel i prace wkrótce ruszą – zapewnia wicedyrektor MOS.

Nasz Czytelnik o nicku Emotikon Smile podkreśla, że koszt naprawy zniszczonych elementów to około dwa tysiące złotych.

- Każda przeszkoda jest spróchniała, ma dziury wielkości stopy – informuje nasz Czytelnik i pokazuje zdjęcia oraz filmik. - Cena jednej sklejki wynosi około 300 zł, więc jeżeli pomnożymy to razy siedem uszkodzonych sklejek, wyjdzie dla nas kosmiczna kwota 2100 zł, ale dla Miasta nie są to przecież żadne pieniądze. - Dla mnie skatepark jest jak drugi dom, czasami w wakacje jestem tam częściej niż w domu. Ponadto przykład Jakuba Guwera, który zaczynał na tym parku ćwiczyć, a teraz jeździ na mistrzostwa Polski, świadczy o tym, że warto w to miejsce inwestować. Obiecano nam rozbudowę skateparku, a jedyne co dostaliśmy przez trzy lata to ławki z parku norweskiego (bo tam kupiono nowe) – dodaje młody człowiek.
Tomasz Kluch, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, zaprzecza by kiedykolwiek ktoś z pracowników MOS-u kazał młodym ludziom składać się na nowe elementy skateparku.

- Nie wiem skąd wzięła się ta informacja, bo jest ona absurdalna – mówi Tomasz Kluch. – Co roku tuż przed rozpoczęciem sezonu staramy się ten obiekt naprawiać. Jeden z użytkowników nawet pomagał naszemu pracownikowi w minionym roku w dokręcaniu śrub czy wymianie belek. Wiedząc, że w tym roku potrzebna będzie wymiana nawierzchni tych elementów, wystąpiliśmy do Miasta o przyznanie nam środków na ten cel. Prace zostaną przeprowadzone na przełomie marca i kwietnia. Teraz wszyscy nasi pracownicy są zaangażowani w pracę na lodowiskach i nawet nie miałbym kogo tam wysłać, ale przed rozpoczęciem sezonu na pewno zdążymy – zapewnia wicedyrektor MOS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group