Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9563
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicki Norwid na "polibudzie"

Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 6:33
Aktualizacja: 6:36
Autor: II LO
Jelenia Góra: Cieplicki Norwid na "polibudzie"
Fot. Archiwum
Politechnika Wrocławska, Wydział Techniczno– Informatyczny objęła patronatem naukowym i dydaktycznym II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Cieplicach. Porozumienie o współpracy podpisali dr inż. Maciej Pawłowski, dziekan Wydziału Techniczno– Informatycznego Politechniki Wrocławskiej oraz Iwona Kumek, dyrektor jeleniogórskiego „Norwida”.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie propagowania i rozwijania wśród uczniów zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi oraz edukacji młodzieży – potencjalnych studentów Politechniki Wrocławskiej.

W wyniku porozumienia Politechnika zapewni uczniom Norwida korzystanie z potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń dydaktycznych. Co najważniejsze, licealiści będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich, w konferencjach, seminariach, warsztatach i laboratoriach organizowanych przez Politechnikę. Władze uczelni umożliwiły również korzystanie z zasobów biblioteki uczelni przez uczniów i nauczycieli liceum.

„Norwid” zapewni Politechnice możliwość prezentowania kierunków kształcenia oraz działalności dydaktycznej i naukowej.

Cieplickie liceum wspierać będzie Politechnikę w propagowaniu nauk ścisłych i technicznych, w szczególności dotyczących matematyki, fizyki, informatyki. Współpraca w tym zakresie polegać będzie na przygotowywaniu uczniów do podejmowania studiów na uczelniach technicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group