Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3752
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplice blokują ulice

Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cieplice blokują ulice
Fot. Krzysztof Knitter
Wjazd do uzdrowiskowej dzielnicy miasta bywa niełatwy. Dalej nie jest lepiej. W weekend może być jeszcze trudniej.

Na spore kłopoty komunikacyjne wciąż muszą być przygotowani kierowcy, którzy jadą do Cieplic i dalej. Problem zaczyna się już przed światłami na skrzyżowaniu ulic Wolności i Marcinkowskiego.

Trwają tam wciąż roboty związane z montażem przyłączy wodociągowych ze stacji uzdatniania wody, gdzie trafi ciecz ze zbiornika retencyjnego w Sosnówce. Pracom towarzyszą głębokie wykopy. Przed skrzyżowaniem, zwłaszcza w godzinach szczytu, tworzą się spore korki.

Wciąż są kłopoty z przejazdem przez ulicę Dworcową, gdzie wymieniana jest nawierzchnia i zmieniane płytki chodnikowe. Remontowy ferwor trwa też na innych traktach, co nie ułatwia poruszania się zarówno pojazdom osobowym, jak i autobusom miejskim.
Z powodu remontów wspomnianej Dworcowej oraz części Cieplickiej kłopot z „trafieniem” w rozkład jazdy mają, między innymi, dziewiątki. Choć, jak zapewnia MZK, drastycznych opóźnień nie ma.

Z problemami muszą się też liczyć mieszkańcy osiedli, dokąd trafiły lub dopiero trafią ekipy modernizujące drogi. Na zakończenie wszystkich prac przyjdzie jeszcze poczekać co najmniej do lata.

Większe utrudnienia komunikacyjne zapowiadane są w Cieplicach i okolicach uzdrowiskowej części miasta w Podgórzynie w nadchodzący weekend i na samym początku maja. A to z powodu II Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn.

Jak informuje Leszek Chmielewski, kierownik działu marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, 28 kwietnia godz. 9 – 16 autobusy linii nr 9 i TES na odcinku Marcinkowskiego – Osiedle Orle będą kursowały trasą linii nr 7 przez Marcinkowskiego, Dworcową, Sobieszowską i Rataja z pominięciem przystanków „Apteka Pod Koroną”, „Daniłowskiego”, „Sanatorium”, „Cervi”, „Pułaskiego” i „Pod Wałami”. Autobusy linii nr 14 będą kończyły swój bieg na Osiedlu XX-lecia.

2 maja będzie zamknięty dojazd do Podgórzyna w godz. 16 do 20, nie będzie przejazdu przez Żołnierską od kościoła do numeru 44 i obwodnicą Jana Pawła II. Autobusy MZK linii nr 4 i 18 będą kończyły bieg w tych godzinach na przystanku w Podgórzynie obok boiska sportowego.
Dzień później nie będzie możliwy dojazd do Przesieki, Borowic i Sosnówki w godz. 12 – 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
386
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group