Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5430
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice blokują ulice

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Wjazd do uzdrowiskowej dzielnicy miasta bywa niełatwy. Dalej nie jest lepiej. W weekend może być jeszcze trudniej.

Na spore kłopoty komunikacyjne wciąż muszą być przygotowani kierowcy, którzy jadą do Cieplic i dalej. Problem zaczyna się już przed światłami na skrzyżowaniu ulic Wolności i Marcinkowskiego.

Trwają tam wciąż roboty związane z montażem przyłączy wodociągowych ze stacji uzdatniania wody, gdzie trafi ciecz ze zbiornika retencyjnego w Sosnówce. Pracom towarzyszą głębokie wykopy. Przed skrzyżowaniem, zwłaszcza w godzinach szczytu, tworzą się spore korki.

Wciąż są kłopoty z przejazdem przez ulicę Dworcową, gdzie wymieniana jest nawierzchnia i zmieniane płytki chodnikowe. Remontowy ferwor trwa też na innych traktach, co nie ułatwia poruszania się zarówno pojazdom osobowym, jak i autobusom miejskim.
Z powodu remontów wspomnianej Dworcowej oraz części Cieplickiej kłopot z „trafieniem” w rozkład jazdy mają, między innymi, dziewiątki. Choć, jak zapewnia MZK, drastycznych opóźnień nie ma.

Z problemami muszą się też liczyć mieszkańcy osiedli, dokąd trafiły lub dopiero trafią ekipy modernizujące drogi. Na zakończenie wszystkich prac przyjdzie jeszcze poczekać co najmniej do lata.

Większe utrudnienia komunikacyjne zapowiadane są w Cieplicach i okolicach uzdrowiskowej części miasta w Podgórzynie w nadchodzący weekend i na samym początku maja. A to z powodu II Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn.

Jak informuje Leszek Chmielewski, kierownik działu marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, 28 kwietnia godz. 9 – 16 autobusy linii nr 9 i TES na odcinku Marcinkowskiego – Osiedle Orle będą kursowały trasą linii nr 7 przez Marcinkowskiego, Dworcową, Sobieszowską i Rataja z pominięciem przystanków „Apteka Pod Koroną”, „Daniłowskiego”, „Sanatorium”, „Cervi”, „Pułaskiego” i „Pod Wałami”. Autobusy linii nr 14 będą kończyły swój bieg na Osiedlu XX-lecia.

2 maja będzie zamknięty dojazd do Podgórzyna w godz. 16 do 20, nie będzie przejazdu przez Żołnierską od kościoła do numeru 44 i obwodnicą Jana Pawła II. Autobusy MZK linii nr 4 i 18 będą kończyły bieg w tych godzinach na przystanku w Podgórzynie obok boiska sportowego.
Dzień później nie będzie możliwy dojazd do Przesieki, Borowic i Sosnówki w godz. 12 – 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ciepliczanka 25-04-2007 8:17
Niestety "chwilowo"utrudniony przejazd -doprowadzi mam nadzieję w efekcie do pieknych dróg i równych chodników...na dłłłługie lata czy to możliwe ??????
~horror 25-04-2007 9:08
niedacznicy z warszawy
~nie na temat 25-04-2007 10:02
co to są niedacznicy?
~Mieszkaniec Jeleniej Góry 25-04-2007 10:06
Z tego, co widziałem wczoraj na skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego oraz Wolności to paranoja, jeśli chodzi o ruch jedną nitką przez skrzyżowaniem. Czepiam się tego, że ruch jedną nitką pasu nakazuje się grubo przed zakrętem na ulicy Wolności tuż przed skrzyżowaniem ulic Marcinkowskiego oraz Wolności.
~Do Mieszkanca Jeleniej Góry 25-04-2007 13:50
informacja o zweżeniu drogi była zamieszczona juz na wyskosci stacji orlem, wiec widze, ze sa jakies problemy z oczami :P:P pozdrawiam drogowców
~Zosia 25-04-2007 14:10
Doszły mnie słuchy, że ulica Cieplicka od szkoły do koscioła będzie jednokierunkowa. Czy to prawda???
~Do Zosia 26-04-2007 7:33
Zosia to nie jest prawda. Jak to może być ulica jednokierunkowa, skoro tamtędy jeżdżą autobusy wiozące młodzież szkolną, emerytów, rencistów, studentów oraz osoby pracujące. Gdyby takie coś było to społeczność jeleniogórska wywarłaby nacisk na zmianę tej decyzji. Dla mnie to jest paranoja, co w tej Polsce wyprawiają...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group