Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7823
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliccy radni omawiali inwestycje w uzdrowiskowej części miasta

Piątek, 23 lutego 2018, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 24 lutego 2018, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ciepliccy radni omawiali inwestycje w uzdrowiskowej części miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej – Uzdrowisko Cieplice ma za sobą kolejną sesję. Tym razem ciepliccy radni zaprosili prezydenta miasta, aby od niego usłyszeć jakie inwestycje planowane są na 2018 rok w tej części Jeleniej Góry, a także zgłosili kilka tematów, którymi ich zdaniem warto się zająć.

Z porządku obrad - w wyniku jednomyślnego głosowania - zdjęto punkty dotyczące odwołania ze stanowiska wiceprzewodniczącej oraz sekretarza RJP. Następnie głos zabrał Marcin Zawiła, który opowiadał o inwestycjach miejskich i nie tylko - w Cieplicach. Była mowa o przystankach kolejowych, które planuje PKP PLK w ramach Jeleniogórskiej Kolei Aglomeracyjnej (będą przy strefie przemysłowej, przy wiadukcie na Zabobrzu oraz w Cieplicach - bliżej ulicy Lubańskiej).

Prezydent informował także o projektach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, które będą realizowane: boisko z zapleczem w Parku Norweskim oraz bulodrom przy Osiedlu Orle. Była też mowa o termomodernizacji budynków oświatowych (Rzemiosła i Miejskie Przedszkole Nr 14) oraz monitoringu na stadionie przy ul. Lubańskiej. Włodarz miasta odniósł się także do kwestii smogu - przybliżając wyniki ankiet wśród mieszkańców, alarmujących o kończącym się zainteresowaniu wymiany pieców. Wśród inwestycji wymienił także bulwar cieplicki, stadion przy ul. Lubańskiej, ulicę Tabaki, pomysł zagospodarowania targowiska w Cieplicach, czy remont mostu na ul. Staromiejskiej.

W dalszej części obrad radni zapoznali się z informacją o sprawiedliwym handlu, w który miasto aktywnie się włącza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group