Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6219
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliccy radni o nagrodzie i nie tylko

Czwartek, 9 listopada 2017, 10:00
Aktualizacja: Piątek, 10 listopada 2017, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ciepliccy radni o nagrodzie i nie tylko
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice ma za sobą XXII sesję, podczas której omawiano kolejne sprawy ważne dla tej części Jeleniej Góry. Trzecie po wakacjach spotkanie było też okazją do podsumowania dotychczasowej działalności.

- Najlepszą formułą pracy naszej rady jest zapraszanie osób, które mają coś do powiedzenia w różnych sprawach dotyczących Cieplic – podkreślił Leszek Malinowski, przewodniczący RJP. W myśl tej zasady w poprzednich sesjach uczetsniczyli m.in. prezesi spółek „Wodnik” i MPGK, konserwator zabytków, przedstawiciele policji, straży miejskiej czy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Trzy z naszych wniosków, które przedstawiliśmy na poprzedniej sesji pan Łukaniuk przekuwa na konkretne działania – zapewnia L. Malinowski.

W trakcie posiedzenia radni zdecydowali o przyznaniu corocznej nagrody „Miecz Schaffgotscha”, która przeznaczonej dla podmiotu gospodarczego lub osoby fizycznej, która przyczynia się do rozwoju Cieplic. W pierwszej edycji (w 2016 roku) nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Święta Matki, następnie Zdrojowy Teatr Animacji, a 7 stycznia 2018 r. kolejna trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jeleniej Górze.

W trakcie dyskusji ubolewano nad jakością współpracy z Komisją Uzdrowiskową Rady Miejskiej, jednak ciepliccy radni liczą, że to się poprawi i wszyscy wspólnie będą się starać o dobro Cieplic. Przewodniczący Malinowski podkreśla, że nie chce żadnych konfliktów. - To jest niezrozumienie pewnych organów – skoro Komisja Uzdrowiskowa jest organem opiniotwórczym, to niech się zajmie tworzeniem opinii – stwierdził L. Malinowski.

Przypominamy, że w każdą środę o godz. 17:00 w cieplickim „Norwidzie” odbywają się dyżury radnych, gdzie można zgłaszać uwagi i pomysły dotyczące uzdrowiskowej części Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group