Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9658
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplej, ciszej, szczelniej

Czwartek, 6 maja 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cieplej, ciszej, szczelniej
Fot. TEJO
Od nowego roku szkolnego trzy jeleniogórskie szkoły będą miały nowe okna i drzwi. Ich wymiana zakończy się w połowie sierpnia w „dwójce”, w ZSO nr 2 oraz ZST „Mechnik”.

Miasto ogłosiło przetarg nieograniczony na to zadanie. Każda firm, która chciałaby się zająć wykonawstwem, do 19 maja br. musi złożyć m.in. pełną dokumentację. Jego zadaniem będzie dostarczenie okien i drzwi oraz ich wymiana.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Armii Krajowej 8 pojawi się dziewięć nowych okien z renowacją witraży oraz nowe okno i drzwi do sali gimnastycznej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2 wymienione zostanie łącznie 43 szt. okien oraz 3 szt. drzwi.

– Bardzo cieszymy się z tej wymiany okien, choć w ostatnich latach dzięki osobistemu staraniu i pomocy sponsorów udało nam sie wymienić 112 okien w głównych budynkach. Teraz czekamy na termomodernizację budynku, która w połączeniu z nowymi oknami da nam gwarancję ciepła w szkołach. Przyniesie to z pewnością większe oszczędności na gazie, którym ocieplamy budynki szkoły. Termomodernizacja placówki planowana jest jeszcze w tym roku i mamy nadzieję, że dojdzie do skutku – mówi Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II LO w Jeleniej Górze Cieplicach.

Budynki „Mechanika” natomiast przejdą w tym roku termomodernizację, w tym wymianę 371 szt. nowych okien i 32 szt. drzwi. Na ten cel już zostały przyznane pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, teraz miasto ma trzy miesiące na skompletowanie dokumentów. W na przełomie maja – czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Ostatecznie prace zakończą się wraz z początkiem września, a ich koszt to 1 mln 137 tys. zł. Czterysta tys. zł będzie pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a pozostała kwota z kredytu lub środków własnych miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1179
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group