Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 grudnia
Imieniny: Łucji, Otylii
Czytających: 10997
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciemno i niebezpiecznie

Piątek, 11 października 2019, 7:10
Aktualizacja: Sobota, 12 października 2019, 14:09
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ciemno i niebezpiecznie
Fot. użyczone
Od kilkunastu lat mieszkańcy ul. Przerwy–Tetmajera i Cieplickiej w Jeleniej Górze–Sobieszowie żyją w egipskich ciemnościach, gdyż w tym rejonie miasta brak jest oświetlenia ulicznego.
Sytuacja jest szczególnie uciążliwa w okresie jesienno-zimowym - mówi mieszkający przy ul. Przerwy - Tetmajera pan Kamil. - Obecnie nie widać nawet, gdzie stawia się nogę, gdzie kończy się chodnik, a zaczyna się jezdnia. Chodnik jest wąski i przy ruchliwej, wojewódzkiej ulicy. Starsi mieszkańcy po godz. 16.00 nie wychodzą już z domu, bo się boją.

Od pięciu lat mieszkańcy czynią zabiegi, aby w budżecie miasta znalazły się środki na instalację oświetlenia. Niestety bezskutecznie. Dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, czego efektem jest zgłoszony przez nich projekt do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego realizacja polegałaby na montażu ośmiu latarni solarnych, co ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się chodnikiem i korzystających z placu zabaw, siłowni i boiska w sąsiedztwie budynków przy ul. Przerwy - Tetmajera 5, 6, 7 oraz poruszających się chodnikiem ul. Cieplickiej (od boiska do ronda) przy byłej szkole rolniczej gdzie brakuje oświetlenia ulicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
12
75%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
803
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
„Paczka dla Seniora 2025: strażacy przekazali pomoc potrzebującym
 
Aktualności
Powiat karkonoski dziękuje swoim zasłużonym
 
Jelonka wczoraj
Za kratkami fajnie nie było
 
Inne wydarzenia
Pobiegną ulicami Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group