Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6904
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciemna droga do Jeżowa

Sobota, 3 listopada 2018, 6:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 listopada 2018, 6:39
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ciemna droga do Jeżowa
Fot. WAC
Egipskie ciemności panują w rejonie budynków przy ul. Kiepury 45 i 45a na jeleniogórskim Zabobrzu. Od kilku tygodni w tym miejscu palą się jedynie pojedyncze latarnie, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na biegnącej w tym miejscu drodze do Jeżowa Sudeckiego.

Brak sprawnego oświetlenia w tym rejonie największego jeleniogórskiego osiedla jest bardzo niebezpieczny. Ruch samochodów na tej drodze jest duży. Ulica jest łącznikiem pomiędzy Zabobrzem, a Jeżowem Sudeckim. W tym miejscu, zwłaszcza na początku listopada, porusza też się wielu pieszych, przemieszczających się na pobliski cmentarz. Lecz i w pozostałej części roku wiele osób wędruje poboczami drogi.

- Czy musi się zdarzyć nieszczęście, aby odpowiednie służby zareagowały i droga została odpowiednio doświetlona – pytają zaniepokojeni mieszkańcy okolicy.

Jak wyjaśnia zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Piotr Cichowski
- w tym miejscu doszło do awarii jednego z typów opraw lamp oświetleniowych. Spowodował ją najprawdopodobniej nagły skok napięcia, który sprawia, że po około 20 minutach po włączeniu latarnie samoczynnie się wyłączają.

- Byłem na miejscu awarii z pracownikiem odpowiedzialnym za oświetlenie uliczne i zdecydowaliśmy, że jeszcze dziś (3.11) kilka z tych wadliwych opraw zostanie zdjętych i zabranych do naszych warsztatów - mówi P. Cichowski. - Tam dokładnie je sprawdzimy i ocenimy na ile poważna jest ich awaria i czy wystarczy je naprawić, czy też zostaną wymienione.

Twoja reakcja na artykuł?

13
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
11%
Złości
36
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group