Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5572
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciekawska sobota w "Dwójce"

Niedziela, 18 września 2016, 8:10
Aktualizacja: 8:19
Autor: Koło Redakcyjne „Chrobrówka”/Maksymilian Deja
Jelenia Góra: Ciekawska sobota w "Dwójce"
Fot. Joanna Bialuk/Agata Deja
Wczoraj (17.09) odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Ciekawska sobota”, pod hasłem: „Podwórkowe wspomnienia wychodzą z cienia”, czyli gry i zabawy z dzieciństwa naszych rodziców. W wydarzeniu udział wzięli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, uczniowie, rodzice, a także absolwenci i przyjaciele szkoły.

Obecnie dzieci i młodzież inaczej organizują sobie czas wolny, często w sposób niezdrowy, przy monitorze komputera lub ekranie telewizora. Dlatego nauczyciele wychowania fizycznego i rodzice chcieli pokazać uczniom, jak kiedyś bawiono się na podwórku.

Na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej „Dwójki” nauczyciele przygotowali szereg gier i zabaw zręcznościowych, np. król skoczków, strzelanie z procy, grę „w kolanko”, „głupiego Jasia” czy grę w kamyki, której uczniowie nie znali. Pojawiały się również zabawy, które wciąż cieszą się popularnością lub przeżywają swoje odrodzenie, np.: gra w gumę, kręconego, palanta, badmintona, państwa – miasta, czy zbijaka.

Wszyscy doskonale bawili się i każdy znalazł tu coś dla siebie. Spożytkowaną energię można było uzupełnić w plenerowym bufecie. Na głodomorów czekał pan Jacek z pieczonymi kiełbaskami.

Sobotnim zabawom towarzyszyła bardzo przyjemna, rodzinna atmosfera. Wspólne sportowe zabawy zintegrowały ich uczestników. Interesujących wydarzeń w tym roku szkolnym będzie zdecydowanie więcej, ponieważ grono pedagogiczne „Dwójki” planuje raz w miesiącu „Ciekawską sobotę”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group