Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7301
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciekawie w Galerii pod Brązowym Jeleniem

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 12:40
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 15:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ciekawie w Galerii pod Brązowym Jeleniem
Fot. Przemek Kaczałko
Zdjęcia autorstwa Steffena Dittricha można oglądać w Galerii pod Brązowym Jeleniem, znajdującej się na I piętrze Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60. Prace przedstawiciela partnerskiego domu kultury z Bautzen ukazują ubiór i tradycję

Jak zaznaczają organizatorzy, prace Steffena Dittricha podkreślające stroje, ozdoby, portrety ludzi podpatrzonych w obcych kulturach - dają wgląd w życie, pracę i religie narodów żyjących w Nepalu, Kanadzie czy USA. Są świadectwem bogatej filozofii życiowej, budząc u patrzącego zainteresowanie nieznanymi zwyczajami i prowadząc do świadomego obcowania z przyrodą.

Autor zdjęć podkreślał, że już w latach 70. XX wieku fascynował się kulturą pierwszych mieszkańców Ameryki, zwanych Indianami, a obecnie coraz częściej jako First Nations.

Fantastyczne krajobrazy zainspirowały mnie do prób malarskich, a w 1990 roku zacząłem fotografować, jednocześnie nie przestając malować - mówił S. Dittrich, który od 2005 roku regularnie odwiedza Amerykę Północną.
Ten świat nie jest romantyczny. Powszechnie znane problemy Indian żyjących w rezerwatach, ale też na swych dawnych terytoriach, stawiają nas twarzą w twarz z trudną rzeczywistością społeczną. Mimo to, na fotografowanych twarzach można dostrzec wiarę w lepsze jutro, refleksję i radość życia - dodał niemiecki fotograf.

Wystawę można oglądać do 10 stycznia 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group