Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8795
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciekawa wystawa plenerowa koło Ratusza

Piątek, 30 lipca 2021, 15:29
Aktualizacja: 15:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ciekawa wystawa plenerowa koło Ratusza
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoski Park Narodowy zaprasza na wystawę plenerową, którą od dzisiaj (30.07) można oglądać na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Od piątku (30.07) na Placu Ratuszowym można oglądać wystawę plenerową „Polscy Amerykanie, amerykańscy Polacy” prezentującą naszych rodaków, którzy w różny sposób i w różnych okresach czasu przysłużyli się budowie i rozwojowi Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Poza sztandarowymi postaciami, znanymi z podręczników historii, nie zabraknie postaci nie tak dobrze znanych przeciętnemu rodakowi, stąd warto skorzystać z zaproszenia i odwiedzić wystawę - zachęca Cezariusz Wiklik z Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Pomysłodawcą wystawy jest Konsul Generalny USA w Krakowie Patrick Slowinski, który zawsze podkreśla swoje polskie korzenie i dumę z kraju pochodzenia. Wystawa powstała we współpracy z Instytutem Kultury Villa Decjusza w Krakowie - informuje KPN.

Jest to wystawa plenerowa, składająca się z 26 plansz zawierających grafiki, dwujęzyczne teksty i zdjęcia interesujących osób polskiego pochodzenia jak choćby noblista Frank Wilczek, czy prezes YouTube'a Susan Wojcicki, miejsc związanych z Polonią jak Greenpoint czy polskie miasta w USA, a także wydarzeń organizowanych przez Polonię, między innymi takich, jak Parada Pułaskiego lub liczne festiwale polskiej kultury i kuchni. Wystawa była prezentowana w wielu miastach w Polsce, m.in. w Krakowie, Przemyślu i Katowicach - dodają organizatorzy.

Współorganizatorami wystawy w Jeleniej Górze są: Konsulat Generalny USA w Krakowie, Instytut Kultury Willa Decjusza, Karkonoski Park Narodowy oraz Miasto Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group