Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6197
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciągle w okowach zimy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 lutego 2009, 8:18
Aktualizacja: 9:38
Autor: TEJO
Nocne opady śniegu pogorszyły już złą sytuację na niektórych drogach. Od samego rana dochodzi do stłuczek. A śnieg wciąż pada.

Kolizja drogowa miała miejsce dziś około godz. 8 przy ulicy Powstańców Wielkopolskich nieopodal Zeto. Kilka samochodów wylądowało też za poboczem Trasy Czeskiej na wysokości ul. Spółdzielczej. Powód: śliska nawierzchnia. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

Póki co, najchłodniejsza pora roku nie zamierza odpuścić. Śniegu przybywa. Nie wszędzie drogowcy radzą sobie z białą masą. Trudne warunki panują na „trójce” do granic Jeleniej Góry w kierunku Wrocławia. Dalej – w Radomierzu – jezdnia jest poprawnie odśnieżona.

W mieście dziś do południa będą usuwane sople. Ekipy pojawią się na trakcie śródmiejskim oraz przy budynkach użyteczności publicznej. Rano z wysiągnika strącano kawały lodu zwisające z gmachu urzędu miasta przy ulicy Sudeckiej. Spowodowało to korki i utrudnienia w ruchu.

Wprawdzie końca opadów nie widać, jednak już teraz wiadomo, że przy roztopach, zwłaszcza gwałtownych, może dojść do powodzi. Sytuację na bieżąco monitoruje i będzie monitorował sztab zarządzania kryzysowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~zimownik 20-02-2009 9:27
LUDKI ! ! ! Przecież mamy luty, więc nie bądźmy zdziwieni, że pada śnieg i zalega na traktach ! Wszyscy krzyczą, a najwięcej pretensji mają kierowcy w autkach z letnimi oponami i piesi w adidaskach i szpileczkach. Ludki otwórzcie oczy ! ! !
~ 20-02-2009 9:39
dlaczego do granic jeleniej góry? czy w radomierzu jest już inna strefa klimatyczna ?a może tam potrafią odśnieżać? a może nasze mpgk jest nieudolnie zarządzane ? chyba tak !! może czas na rozgonienie towarzystwa wzajemnej adoracji i powołanie na to stanowisko osoby kompetentnej która zadba o piasek ,sól i prawidłowe odśnieżanie na czas a nie tylko na jeśień dla potrzeb poklasku - może następcy zima nie zaskoczy.jechałem wczoraj do wrocławia i faktycznie od radomierza jezdnia jest pozbawiona śniegu.
~Wiadomo 20-02-2009 9:47
Ci z Wielkopolski to śniegu nie znają to dlatego brak im doświadczenia na Naszych ośnieżonych drogach.
~00777 20-02-2009 9:47
ale macie problem!!! ZIMA JEST !!! a zimą jest śnieg!!! się delikatni odzwyczaili i tylko narzekają!!! jak śniegu nie było, to też źle!!! JELENIOGÓRSKIE MARUDY!!!! pozdro dla wszystkich w adidaskach i szpileczkach-jest z czego i kogo pośmiać się w mieście buhehehe
~farmer 20-02-2009 10:11
Zgadzam sie z ZIMOWNIK-iem..........
~ 20-02-2009 10:12
Zima jest fajna ale prosze sie wybrac na ulice Karola Miarki,tam trzeba isc ulica ,bo o chodnikach zapomniano.
~do ~zimownik 20-02-2009 10:23
sam otwórz oczy i nie przesadzaj. Nikt nie jest zdziwiony że pada śnieg ale że jest go za dużo i drogowcy się nie wyrabiają z jego usuwaniem bo nie są przystosowani do logicznego ogarnięcia sytuacji i solidnego "zasuwania". Niektórzy to budzą się z ręką w nocniku a inni jeszcze śpią.
~boby six-killer 20-02-2009 10:30
Dziwicie się że ludzie narzekają ale sytuacja nie jest normalna skoro "Sytuację na bieżąco monitoruje i będzie monitorował sztab zarządzania kryzysowego". Właściwie to widać co się dzieje. Jest klęska. Ale niektórzy tylko siedzą przed monitorem i myślą że nie jest źle.
~do ~00777 20-02-2009 10:32
nie bądź taki kozak bo się poślizgniesz i będziesz tak samo biadolił jaka ta zima okrutna
~gość portalu 20-02-2009 10:35
jak tak lubicie zimę to poodgarniajcie mi śnieg sprzed domu a nie grzejecie dupska przed kompem i piszecie bzdety. Zima jest fajna, ale to już katastrofa, szczególnie na drogach pełnych śniegu.
~do ~00777 20-02-2009 10:36
a Ty to się może przyzwyczaiłeś do takiej zimy? Jeti??
~a w czechach 20-02-2009 11:11
można sie poruszac skuterami u nas nie,a w czechach zamiast ski taxówek w postaci wysłużonych VW mają taxóweczki na gąsienicach,a w czechach takie zimy nie są dla nikogo niczym niezwykłym,a w czechach nie martwią sie roztopami bo i tak nadmiar wody zrzucą na naszą stronę,a u nas jak zwykle do d..py.optymista:))
piipi 20-02-2009 11:55
..do - (..zimownik) ..¡¡¡ TAK..masz racje !!!.Wyropiles tych letnikow.
~00777 20-02-2009 12:19
klęska!?!?!?!?!?!?! ....matko.... :/ oczywiście, że się przyzwyczaiłam do takiej zimy, bo przecież już takie bywały! dla mnie taka pogoda może trwać cały rok :D przed swoim domem (na chodniku) mam piknie odśnieżone, bo robię to regularnie :) ruszcie pupy, weźcie sanki, czy tak zwane jabłuszka/listki i pobawcie się :D załóżcie odpowiednie buty, czapki i całą resztę :P i koniec z narzekaniem.... ale co ja piszę....przyjdzie lato i wszyscy będą marudzić, że straszne upały, że to już klęska itp itd... PESYMIŚCI I MARUDY!!!
~iga 20-02-2009 12:45
chodnik na ul Mickiewicza od skrzyżowania z Wojska Polskiego w kierunku Biedronki prosi o odśnieżenie, od tygodnia nikt nie raczył tam odśnieżyć, przecież to budynki komunalne. A straży miejskiej z mandatami nie uświadczysz, przecież sami sobie nie będą uszczuplać finansów, ich też finansuje miasto.
~ 20-02-2009 13:14
Zagonić bezrobotnych do łopat niech wiedzą za co biorą zasiłki!!!!!!!!!
~JAr 20-02-2009 14:53
KLIMAT SIĘ OCIEPLA hahahahhahahaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~misia* 20-02-2009 15:56
W kOWARACH MASAKRA TO CHYBA NAJGORZEJ ODSNIEZONA MIEJSCOWOŚC DZIĘKUJEMY PANU PANIE BURMISTRZU ZA DBANIE O NASZE WKOŃCU JAK PAN TWIERDZI STAWIAJĄCE NA TURYSTYKE MIASTO BRAWO
~zuczek 20-02-2009 16:11
Nie odśnieżona chodniki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~maniek69 20-02-2009 17:56
uniknełem dzisja fatelego wypadku tylko cudem pedzace czarne audi na wolnosci jadace w kierunku Apeteki pod Korona ktore wynisło zjechało na przeciwny pas ruchu !!! miała na liczniku spokojnie pwoyzej 100 km na godzine przeleiało kołomnie o centymetry jadacy przedemna kierowca zjechał w zaspe ratujac sie przed idiota bogu dzieki ze nie jechałem lewym pasem jezdni ciesze sie ze nic mi sie nie stało
~ 21-02-2009 22:16
W TYM ROKU ZIMA NIE ZASKOCZY DROGOWCÓW Do zimy jeszcze daleko, ale pierwsze przygotowania do niej, już się rozpoczęły. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wspólnie z ekipą z MPGK wyznaczają drzewa i gałęzie, które jeszcze przed zimą zostaną wycięte. Przegląd przeszło również urządzenie do produkcji solanki, a do maszyn dołączane są elementy, które umożliwią na odśnieżanie dróg. Jak na razie przegląd, a w drugiej połowie października wycinka – mowa o jeleniogórskich drzewach i konarach drzew, które zimą, pokryte śniegiem, mogą być niebezpieczne zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. Jak na razie wyciętych w pień zostanie około 14 drzew. Niewykluczone, że po kontroli pojawią się kolejne. – Jak na razie mamy pozwolenie od ochrony środowiska na wycinkę 14 sztuk. Są to drzewa, w sprawie których mieszkańcy skarżyli się nam od początku roku – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Poza nimi przy drogach wycięte zostaną również konary drzew, ale ile i gdzie zostaną one wycięte, zadecyduje rozpoczęty właśnie przegląd. Dyrektor Wandzel zaznacza, że za dużo pieniędzy na ten cel nie ma, ale zapewnia, że najbardziej niebezpieczne gałęzie zostaną zlikwidowane. Do zimy pełną parą przygotowuje się również Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. – Gromadzony jest piasek do posypywania dróg oraz sól – mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK. Po przeglądzie jest sprzęt do produkcji solanki, a maszyny do są obecnie przerabiane na potrzeby odśnieżania miasta. Teraz czeka nas jednak przetarg na wykonywanie tych zadań, który odbędzie się 22 października. O tym, jak te zapowiedzi odniosą się do rzeczywistości i jaki przyniosą efekt dla mieszkańców, dowiemy się tuż po pierwszych opadach śniegu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group