Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7631
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciągle w okowach zimy

Piątek, 20 lutego 2009, 8:18
Aktualizacja: 9:38
Autor: TEJO
Nocne opady śniegu pogorszyły już złą sytuację na niektórych drogach. Od samego rana dochodzi do stłuczek. A śnieg wciąż pada.

Kolizja drogowa miała miejsce dziś około godz. 8 przy ulicy Powstańców Wielkopolskich nieopodal Zeto. Kilka samochodów wylądowało też za poboczem Trasy Czeskiej na wysokości ul. Spółdzielczej. Powód: śliska nawierzchnia. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

Póki co, najchłodniejsza pora roku nie zamierza odpuścić. Śniegu przybywa. Nie wszędzie drogowcy radzą sobie z białą masą. Trudne warunki panują na „trójce” do granic Jeleniej Góry w kierunku Wrocławia. Dalej – w Radomierzu – jezdnia jest poprawnie odśnieżona.

W mieście dziś do południa będą usuwane sople. Ekipy pojawią się na trakcie śródmiejskim oraz przy budynkach użyteczności publicznej. Rano z wysiągnika strącano kawały lodu zwisające z gmachu urzędu miasta przy ulicy Sudeckiej. Spowodowało to korki i utrudnienia w ruchu.

Wprawdzie końca opadów nie widać, jednak już teraz wiadomo, że przy roztopach, zwłaszcza gwałtownych, może dojść do powodzi. Sytuację na bieżąco monitoruje i będzie monitorował sztab zarządzania kryzysowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group