Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6093
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chyba będzie PO PiS

Środa, 20 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Czy w radzie miasta zawiąże się prawicowa koalicja?

Wiele wskazuje, że to, co nie udało się w Warszawie w parlamencie, dojdzie do skutku w stolicy Karkonoszy.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie umowę koalicyjną mają zawrzeć kluby Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie z PiS-u miałby pochodzić drugi zastępca prezydenta Jeleniej Góry, choć jego nazwisko nie jest jeszcze znane.

Po zawarciu umowy, koalicja PO PiS i tak nie będzie miała większości głosów wśród rajców. Do klubu Platformy należy siedmiu radnych, do PiS-u – czterech, a rada liczy 23 rajców. Ewentualni koalicjanci liczą jednak na wsparcie rajczyń z „Naszego domu” (Zofia Czernow i Dorota Dobek), którym chyba bliżej do prawej strony niż do lewej.

Nawet w przypadku, kiedy D. Dobek utraciłaby mandat radnej po orzeczeniu sądu o złym przeliczeniu głosów w jednej z komisji (ma to zostać ogłoszone 29 grudnia), nowa koalicja i tak będzie w dość komfortowej, choć nie luksusowej sytuacji. W radzie zasiądzie wówczas Grażyna Malczuk (SLD), a klub Lewica i Demokraci stanie się drugą siłą (sześć mandatów).

Jednak PO nie bierze pod uwagę wejścia w sojusz z radnymi lewicy. Zawarcie umów z PO i PiS podobno wyklucza też Wspólne Miasto, które dąży do bycia twardą opozycją.
Jeśli scenariusz taki się sprawdzi, opozycja też zostanie podzielona, bo WM nie wyobraża sobie współpracy z klubem Lewica i Demokraci, w którym zasiada niezbyt lubiany przez liderów Wspólnego Miasta były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak.

Czy wszystko okaże się 29 grudnia, na kiedy zwołano kolejną sesję rady miasta? Raczej tak: radni nie będą chcieli zostawiać na przyszły rok decyzji związanych z wyborem wiceprzewodniczących rady oraz odwołaniem Ewy Bajurny ze stanowiska sekretarza miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group