Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6389
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chwycili bakcyla kręcenia. Podstawy tańca ognia

Środa, 23 lutego 2011, 13:05
Aktualizacja: 16:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Chwycili bakcyla kręcenia. Podstawy tańca ognia
Fot. TEJO
Ekscytujące sztuczki ekwilibrystyczne tancerzy, którzy „okiełznali” ogień a swoimi umiejętnościami budzą zawsze wiele emocji, wymagają wielu przygotowań. Ale dla chcącego nic trudnego, a wśród najmłodszych z zimowiska w MDK „Jelonek” chęci było mnóstwo.

Podstaw sztuki tańca z ogniem nauczał dziś dzieci z półkolonii przy Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” Robert Wiski, licealista, który na co dzień uprawia ten rodzaj kuglarstwa w grupie „Czarna owca”. W ruch poszły więc „poiki”, metalowe wachlarze oraz „levistick”, czyli „lewitujący” patyczek mocowany na ledwo widocznej lince.

Część półkolonistów szybko połknęła bakcyla „kręcenia”. Zgodnie z zaleceniami młodego mistrza, najmłodsi uczyli się poszczególnych figur. To nic, że bolały ręce, bo przecież osiągnięcie biegłości jest najważniejsze. – To są dopiero podstawy: aby „tańczyć” z ogniem, potrzeba wiele cierpliwości i bardzo dużo ćwiczeń – przekonuje Robert Wiski.

Nie zraziło to uczestników półkolonii: Karoliny Kozar i Michała Baranowskiego, którzy w lot pojęli, o co w tym wszystkim biega. Wprawdzie Karolina na razie bałaby się zatańczyć z prawdziwym ogniem, ale póki co – świetnie jej szło na „sucho”. Michał ognia się nie boi, choć zdaje sobie sprawę, że wymachiwać płonącymi kulami, musi się jeszcze sporo nauczyć.

Zimowisko w MDK „Jelonek” potrwa jeszcze do piątku. Organizatorzy obiecują, że atrakcji i niespodzianek nie zabraknie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group