Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5424
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chwała Bohaterom bez capstrzyku

Środa, 1 września 2010, 9:39
Aktualizacja: 9:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Chwała Bohaterom bez capstrzyku
Uroczystości pod Mieczami Piastowskimi w 2009 roku.
Fot. TEJO
71 lat temu wybuchła II Wojna Światowa. W Jeleniej Górze tym roku uroczystości rocznicowe z udziałem weteranów nie odbędą się.

– Planujemy spotkanie z żołnierzami Kampanii Wrześniowej w późniejszym terminie – usłyszeliśmy w jeleniogórskim oddziale Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Nie odbędą się natomiast tradycyjne uroczystości pod pomnikiem Mieczy Piastowskich w Cieplicach. Oficjalnych przyczyn nikt nie podaje. Można się jedynie domyślać, że powodem jest trwająca rewitalizacja Parku Zdrojowego. Prace remontowe z pewnością utrudniłyby przeprowadzenie ceremonii.

Niemniej jednak warto dziś pamiętać o 71. rocznicy wybuchu jednej z najkrwawszych wojen na świecie. Skutki konfliktu, po którym zmienił się krajobraz polityczny Europy Środkowo-Wschodniej, odczuwane są pośrednio do dziś.

Wśród nas jest tymczasem coraz mniej świadków historii, uczestników wydarzeń Września 1939 roku. Wszystkim, zarówno tym, którzy odeszli na wieczną wartę, jak i pozostającym wciąż przy życiu, należą się szacunek i hołd uznania. Chwała Bohaterom!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
542
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group