Zalogowanych: 23

Polska: Chojnik na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Czwartek, 19 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 kwietnia 2007, 17:00
Badmintoniści z klubu Chojnik Jelenia Góra wystąpili na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kobylnicy koło Słupska

Spośród reprezentantów jeleniogórskiego klubu najlepiej wypadła Magda Kamińska
W grze mieszanej w parze z Pawłem Murawskim (UKS 2 Sobótka) jeleniogórzanka zakończyła rywalizację na miejscach 9-12. W grze podwójna kobiet para M. Kamińska i Oliwia Zimniewska (UKS Orkan Przeźmierowo) zajęła w turnieju miejsca 5-8. W grze pojedynczej kobiet Beata Korkuś znalazła się z gronie zawodniczek sklasyfikowanych na miejscach 9-16.

Pozostali zawodnicy Chojnika tj. Paweł Słomka i Adam Bułat w grze pojedynczej jak i w grze podwójnej, w której występowali razem trafili na zawodników ze ścisłej czołówki w kraju i po zaciętych pojedynkach do 18 i 19 przegrali pierwsze pojedynki w turnieju.

Podczas turnieju znaczące sukcesy odniosła również para jeleniogórskich trenerów: Adam Słomka i Rafał Kasprów. Na co dzień oprócz pracy w Chojniku są oni także szkoleniowcami kadry województwa dolnośląskiego. Ich podopieczni reprezentujący barwy UKS Sobótka i Technika Głubczyce byli czołowymi postaciami mistrzostw. Mateusz Szałankiewicz i Michał Rodgalski w grze pojedynczej wywalczyli brązowe medale, a w grze podwójnej tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski, Klaudia Rogalska w grze pojedynczej kobiet była trzecia, w grze podwójnej kobiet miejsce brązowy medal wywalczyły Monika Cichoń i Klaudia Rogalska, zaś w grze mieszanej trzecia była M. Cichoń grająca w parze z Mateuszem Czachorem (MKS Stal Nowa Dęba)