Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7906
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chodniki jak lodowiska

Poniedziałek, 19 stycznia 2009, 7:53
Aktualizacja: Wtorek, 20 stycznia 2009, 8:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Chodniki jak lodowiska
Fot. TEJO
Topniejący śnieg zamienił się w lód. Po niektórych chodnikach ludzie chodzą z duszą na ramieniu obawiając się upadku. Szczególnie ślisko jest na bruku oraz na schodach.

To było do przewidzenia. Wczorajsza odwilż połączona z nocnymi opadami deszczu. A do tego poranne ujemne temperatury. To wszystko spowodowało, że wiele chodników w mieście zamieniło się w ślizgawki. Strażnicy miejscy od samego rana dyscyplinują odpowiedzialnych za utrzymanie chodników w należytym stanie, do usuwania lodu i posypywania trotuarów piaskiem.

Lodu nie ma tam, gdzie zarządcy terenu zadbali wcześniej o jego odśnieżenie. Niestety, nie wszędzie tak jest. Nawet przy al. Wojska Polskiego, w centrum miasta, są fragmenty zupełnie nieodśnieżonych chodników, po których teraz strach chodzić.

Szczególnie niebezpieczne są schody: te prowadzące z ul. Jasnej na Podwale, z W. Pola na Drzymały, z Kopernika na Pijarską oraz Kamienne Schodki. Sytuację monitoruje straż miejska wzywając administratorów poszczególnych gruntów do posypywania zlodowaciałych nawierzchni piaskiem. Bardzo ślisko jest również na bruku. Chodźcie ostrożnie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group