Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8421
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Chodnikami do sądu

Poniedziałek, 23 listopada 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Ania
REGION: Chodnikami do sądu
Fot. Ania
Choć termin położenia nowej nawierzchni trotuarów od ulicy Jeleniogórskiej do kościoła NMP w Kowarach budowy upłynął 15 sierpnia, prace na tym odcinku nie zostały zakończone. Sprawa zostanie najprawdopodobniej rozstrzygnięta na sali sądowej.

W maju odbył się przetarg, w którym wyłoniono firmę budowlaną. Wygrało przedsiębiorstwo PPHU Parys. Za stabilizację granitowych krawężników i położenie nowej nawierzchni na chodnikach od ulicy Jeleniogórskiej do kościoła, chciało otrzymać milion dziewięćdziesiąt tysięcy złotych.

Wiadomo już, że burmistrz Kowar, Mirosław Górecki będzie żądał od firmy zapłatę kary za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji. W ramach umowy za każdy jeden dzień zwłoki, przedsiębiorstwo ma zapłacić tysiąc dziewięćdziesiąt złotych, co stanowi 0,1 procent kwoty, jaką trzeba było wydać na wykonanie prac budowlanych przy chodnikach.

– W trakcie przetargu i podczas podpisywania umowy nikt nie zgłaszał, żadnych uwag. Podczas wykonywania prac też nie mówiono nam o żadnych problemach, związanych z wykonywaniem robót budowlanych. Rozmowy na ten temat rozpoczęły się dopiero w sierpniu, kiedy zbliżał się termin odbioru inwestycji. – mówi Mirosław Górecki.

Właściciele firmy przekonują jednak, że nie zapłacą ani złotówki kary. Podkreślają, że sami ponieśli straty, ponieważ nieznani sprawcy ukradli wiele materiałów budowlanych. Tłumaczyli, że nigdy wcześniej nie mieli tego typu problemów. Kto miał rację? Rozstrzygnie sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1205
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group