Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9785
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chłopcy radarowcy

Poniedziałek, 23 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2007, 12:50
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Chłopcy radarowcy
Fot. Archiwum
Od wtorku strażnicy miejscy mogą używać fotoradarów i kontrolować kierowców jak policjanci.

Stanie się to możliwe po zakończeniu prawnych przepychanek w związku z ustawą o strażach gminnych i zmianą w zapisach kodeksu drogowego, który dał strażnikom możliwość karania kierowców za wykroczenia.

Zdaniem zapytanych przez nas mieszkańców to dobrze, że strażnicy będą mieli więcej uprawnień. – Przydałyby się takie patrole na osiedlowych ulicach – mówi Ryszard Sobolski z Zabobrza. – Mieszkam na Karłowicza. To horror, co wyprawiają tam kierowcy. A patrol policji widziałem tylko wtedy, kiedy dochodziło do stłuczek – mówi pan Ryszard.

Jednak jeleniogórskich kierowców strażnicy miejscy nie będą „nękać” z powodu prozaicznego: nie mają fotoradaru. Urządzenie jest w dyspozycji policjantów i to oni – jak do tej pory – będą za jego pomocą pilnować przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Nie wiadomo też, czy stróże miasta wspomogą patrole policji drogowej. Na razie nic na to nie wskazuje, choć zgodnie z prawem, straż miejska może od wtorku wlepiać mandaty za zakazane lub niebezpieczne manewry i zachowania na drodze: brak pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie na zakazie czy też łamanie ograniczenia prędkości.

<b> Miejskie wideoradary </b>
Jak zapowiadają samorządowcy jeszcze w tym roku na wybranych ulicach miasta zostaną zainstalowane wideoradary, które mają być skuteczną bronią przeciwko jeżdżącym za szybko kierowcom. Zanim się to stanie, trzeba będzie zamocować specjalne słupy. &#8211; Są w Jeleniej Górze takie ulice, że bez tych urządzeń nie uda się zmusić kierowców do ostrożniejszej jazdy &#8211; twierdzą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

<b> Szanowni Internauci,
Strażnicy miejscy są funkcjonariuszami publicznymi. Niezależnie od Waszej sympatii czy antypatii do tej formacji, prosimy Was o nie stosowanie wobec strażników słów obraźliwych. </b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group