Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5606
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chłopaki na medal

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 kwietnia 2007, 9:38
Autor: Angela
Fot. Angela
W „Mechaniku” lwia część uczniów to panowie, którzy udowodnili, że nie tylko panie potrafią wygrywać konkursy i brać udział w innych działaniach niekoniecznie związanych z profilem szkoły. I odnoszą sukcesy.

Wśród nich między innymi są Maciej Janasz, Seweryn Popławski i Mateusz Runo.
Maciej Janasz z klasy Ia Technikum Mechanicznego został jednym z laureatów VI Edycji Konkursu Kronika Rodzinna Dolnoślązaka, organizowanego przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu.
Napisanie pracy dotyczącej dziejów jego rodziny zajęło mu miesiące. Zapowiada jednak, że na tym nie poprzestanie.

– Byłem ciekawy historii mojej rodziny i teraz wiem, ze jeszcze bardziej powinienem to zgłębić – powiedział nam Maciej Janasz. Dzięki temu konkursowi dowiedziałem się ciekawych rzeczy.
Praca Macieja, w której zawarł on materiały dotyczące historii swojej rodziny to ponad czterdzieści kilka stron.

– Uczestnictwo w tym konkursie wymagało od Maćka sporej pracy – mówi Izabela Jasion – opiekun organizator eliminacji szkolnych konkursu. – Po pierwsze trzeba był namalować drzewo genealogiczne. Poza tym należało wykonać kronikę opartą o tło historyczne i geograficzne oraz popartą dokumentami, fotografiami rodzinnymi. Maciek miał sporo pamiątek, które przetrwały w jego rodzinie – dodaje.

Innym przykładem chętnych i otwartych umysłów są Seweryn Popławski i Mateusz Runo, którzy reprezentowali powiat jeleniogórski na konkursie we Wrocławiu. Wojewódzki konkurs wiedzy o prawie i higienie pracy, bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia zorganizowany został wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska.

W konkursie udział mogły wziąć wszystkie szkoły z Jeleniej Góry i okolic - powiedziała nam wicedyrektor i opiekun uczestników konkursu, Krystyna Młodnicka. Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” był jednak jedyną szkołą, która reprezentowała powiat jeleniogórski.

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Jak mówi K. Młodnicka udział w tym konkursie jest częścią programu nauczania szkoły.
Uczniowie już teraz świadomie zadbali o swoje bezpieczeństwo w przyszłej pracy poprzez zdobycie informacji związanej z ewentualnymi zagrożeniami. Jesteśmy szkołą zawodową i musimy szkolić uczniów pod kontem bezpieczeństwa, mamy różne zawody mechaniczne i budowlane i w przyszłości im to się przyda.

Szkoła poza konkursami realizuje program „Bezpieczna szkoła”. – Kilka dni temu zorganizowano turniej bezpieczeństwa na drogach, w czwartek w PCK nasza drużyna ratownicza będzie rywalizować w zakresie ratownictwa medycznego – powiedział wicedyrektor szkoły Zbigniew Gotowała. Młodzież jest chętna i zaangażowana. Poza konkursami biorą udział w akcjach ratowniczych, działają w TPD, pomagają w wolnym czasie w szkole i chętnie organizują imprezy dla innych szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Pytanie do Pani Krystyny Młodnickiej 26-04-2007 8:15
Pani Krystyno czy odbędzie się w tym roku słynny już konkurs w całej Polsce "ABC dobrego wychowania". Jestem fanem tego konkursu i już nie mogę się doczekac kolejnej edycji. Pozdrawiam Zdzisław Malicki
~Były uczeń ZST "Mechanik" 26-04-2007 8:25
Widać, że moja była szkoła w końcu odniosła poważny sukces. Fajna szkołą to była. Gratuluję Paniom Jasion oraz Młodnickiej za sukces oraz Panu Gotowale za tak wspaniałą kadrę nauczycielską oraz za samych uczniów.
~ja 26-04-2007 8:31
fajnie :-)
~ania 26-04-2007 8:34
braaaaaaaawo chłopcy :):):):)
~HK 26-04-2007 9:57
Ja tez sie uczylam w TM, Jak to milo przeczytac o sukcesach Mechanika - gratulacje dla zwyciezcow- uczniow i nauczycieli !!!
~Maciej R. 26-04-2007 11:06
Uhuhuhu a ciekawe kiedy pani Krystyna zorganizuje konkurs wiedzy na temat turbiny Peltona albo zwężki Venturiego ???
~mariuszjot23 26-04-2007 19:10
Ukonczylem "mechanik"w 1982 i w dalszym ciagu odczuwam sentyment do tamtych czasow.Do rajdow pieszych organizowanych przez p.Maslanke.Gratuluje obecnych sukcesow chlopakow. Pozdrawiam zza oceanu.
~moskit 26-04-2007 19:42
pozdro Maciek GRATULACJE po raz kolejny... kolega z kalsy jest bardzo utalentowany:)) w roznych dziedzinach.. pozdro dal klasy 1A !!!!!!!!!
~SK Vb Silniki r.98 26-04-2007 22:08
GRATULACJE dla chłopaków z "Mechanika" i gorące pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli . Absolwent
~absolwent 78 27-04-2007 7:50
Nie byłam uczennica "Mechanika", ale wiem że po latach najbardziej wspomina się to co akurat z bezpośrednią nauką nie jest związane. Szkoła powinna rozwijać rózne ukryte talenty zachęcając do poznawania wszystkiego -a nie tylko męczący nudny program zajęć. Zwłaszcza w szkołach technicznych jest zbyt mało innych przyjemności. Gratulacje za pomysł.
~J.absolwentka III L 11-05-2007 18:37
dzisiaj pisalam ostatni egzamin maturelny i ostatni raz bylam w szkole.dobre smiechy tu byly naprawde bede tesknic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group