Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6126
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec: Chirurg ze Zgorzelca z koronawirusem

Czwartek, 19 marca 2020, 12:15
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2020, 6:13
Autor: KED
Zgorzelec: Chirurg ze Zgorzelca z koronawirusem
Fot. Archiwum
Procedurę zabezpieczenia epidemiologicznego wprowadzono w Wielospecjalistycznym Szpitalu – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu po tym, jak u jednego z pracujących w nim lekarzy potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Jak poinformował nas jeden z lekarzy pracujących w szpitalu - chirurg, u którego stwierdzono zarażenie koronawirusem był ostatnio w Indiach, z których wrócił 7 marca samolotem.

Po drodze miał dwie przesiadki w Monachium i Dreźnie - mówi lekarz. - Czuł się dobrze i do ostatniej niedzieli (15.03) nie miał żadnych objawów wskazujących na zarażenie. Gdy pojawiły się podwyższona temperatura ciała, kaszel, ogólne rozbicie i osłabienie skonsultował się z lekarzem na oddziale zakaźnym w celu pobrania próbek do badań. Te dwukrotnie dały wynik pozytywny.

W szpitalu pilnie wdrożono procedury zabezpieczenia epidemiologicznego. Między innymi oddział chirurgii został zamknięty i przekształcony w oddział obserwacyjno – zakaźny. Natychmiastową kwarantanną objęto pracowników oddziału i pacjentów, którzy mieli kontakt z medykiem. Wskazanych do kwarantanny zostało ogółem pona 170 osób.

Na kilka dni ograniczono w szpitalu przyjęcia planowe.

Twoja reakcja na artykuł?

4
4%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
9
9%
Smuci
5
5%
Złości
79
80%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group