Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5103
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chińczycy przyjadą do Jeleniej Góry na studia?

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 9:48
Aktualizacja: 9:50
Autor: UM
Delegacja chińska z Changzhou zakończyła jednodniową wizytę w Jeleniej Górze. – Czworo gości przyjechało do nas pod kierownictwem Zhang Gouhua, wicedyrektora Biura Rządowej Administracji miasta Changzhou – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.

Chińczycy odwiedzili m.in. PMPoland S.A., z tym większym zainteresowaniem, że jest to jedyna jeleniogórska firma, która ma swoje przedstawicielstwo w Chinach. Zwiedzali też miasto.

Spotkaliśmy się na krótkiej, ale bardzo rzeczowej rozmowie o możliwościach współpracy. Delegacja chińska zaproponowała przyjęcie jeszcze w tym roku grupy jeleniogórzan i zgodziła się z naszą sugestią, że powinni być to jeleniogórscy przedsiębiorcy, którzy pojadą tam mając na względzie możliwości szeroko pojmowanej kooperacji – stwierdził prezydent Zawiła.

Jeśli środowiska gospodarcze wyrażą takie zainteresowanie, to za kilka miesięcy taki wyjazd może dojść do skutku. Zaproponowałem z drugiej strony rozważenie możliwości desygnowania na studia na jeleniogórskich uczelniach przedstawicieli chińskiej młodzieży akademickiej. Wiem o bardzo obiecujących próbach, które swego czasu w tym zakresie podejmowała już jeleniogórska Filia Politechniki Wrocławskiej, wprawdzie ze studentami z innych krajów, niż Chiny, ale nie ma trudności nie do pokonania – dodał Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group