Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6279
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Chemik" nie dba o korty

Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 12:53
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: "Chemik" nie dba o korty
Fot. Angelika Grzywacz
Młodsi i starsi chcą pograć w tenisa, ale nie mogą. Od niemal roku korty przy dawnej „Budowlance” są zamknięte na głucho. Wydział oświaty urzędu sugeruje, że dyrekcja szkoły powinna się tym zainteresować.

Jeszcze do minionej jesieni uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy mogli korzystać z kortu należącego do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Powstała ona po połączeniu Zespołu Szkół Budowlanych z III Liceum Ogólnokształcącym im. Śniadeckiego, popularnego "Chemika".

Dziś kort jest zarośnięty. Siatka zostawiona na zimę zgniła.
– Młodzież miała możliwość zorganizowania sobie wolnego czasu, teraz wałęsa się po ulicach i nie wie co z sobą zrobić – mówi Janusz Prokopiuk mieszkający nieopodal szkoły.

– Jeśli szkoła potrzebowałaby jakieś pomocy z naszej strony, na pewno staralibyśmy się jej udzielić. Jednak ten kort wymaga tylko i wyłącznie bieżącej konserwacji. Tu potrzebne jest zainteresowanie ze strony nauczycieli, jak i pani dyrektor – wyjaśnia Ryszard Wach, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– Dopiero pierwszy rok szkoła funkcjonuje w tym budynku – twierdzi R. Wach. Dlatego być może pani dyrektor zajęta jest jeszcze organizacja w szkole i nie ma czasu na takie sprawy jak kort. On w tym momencie schodzi po prostu na drugi plan – tłumaczy.

Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Maria Bieleń nie znalazła czasu, aby z nami na ten temat porozmawiać.

Młodzi mieszkańcy okolicy przyznają, że kort przydałby się wszystkim.
– Chodziłbym tu codziennie – mówi trzynastoletni Jacek.
Z kolegami i koleżankami przychodzi koło szkoły codziennie. Skaczą, na przykład, w dal.
– Robimy sobie tutaj zawody, ale już trochę nam się nudzi. A kort byłby świetną frajdą. Byłoby super, gdyby go znowu otworzyli – dodają Olimpia, Patrycjusz, Michał, Estera oraz Oskar.

Janusz Prokopiuk, choć ma 73 lata, potwierdza to, co mówią dzieci. – Sam bym tu chętnie pograł w ternisa. Szkoda, że to miejsce niszczeje i nikt z niego nie korzysta – podsumował.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group