Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8042
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Chciała zainwestować w kryptowaluty – straciła 5 tys. złotych

Środa, 17 lutego 2021, 12:35
Autor: 112
Szklarska Poręba: Chciała zainwestować w kryptowaluty – straciła 5 tys. złotych
Fot. Archiwum
Do Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zgłosiła się kobieta, który poinformowała, że w wyniku oszustwa stracił około 5 tysięcy złotych. Weszła na link informujący o możliwości inwestycji w kryptowaluty i w ten sposób osiągnięcia w krótkim czasie dużych zysków…

Pokrzywdzona wypełniła formularz kontaktowy, a następnie skontaktowała się z nią osoba podająca się za tak zwanego „brokera” inwestycyjnego. Rozmówczyni ze wschodnim akcentem wyjaśniła na czym polega ich działalność, jak zainwestować pieniądze i jak w szybki sposób można się wzbogacić.

Kobieta instruowana była telefonicznie, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej i po zainstalowaniu programu do zdalnej obsługi pulpitu przekazała dostęp do własnego portfela bitcoin, z którego oszuści na swoje konto przelali dwukrotnie gotówkę.

Policja jeleniogórska apeluje o ostrożność i nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i szybkich oraz dużych zysków. Firmy te ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Związek Banków Polskich rekomenduje sprawdzenie listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
11
73%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group