Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5146
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Chciał wysadzić kowarski komisariat

Piątek, 26 lutego 2010, 13:12
Aktualizacja: 13:12
Autor: TEJO
Policja zatrzymała mężczyznę, który przez telefon zagroził, że przy pomocy materiałów wybuchowych wysadzi w powietrze komisariat w Kowarach . Groźby nie miały pokrycia w rzeczywistości, ale i tak sprawcy grozi kara więzienia.

Wczoraj około godziny 15.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczną informację z jednego z ośrodków profilaktyki w Krakowie, z której wynikało, że zadzwonił do nich mężczyzna, nie podał swoich danych i poinformował, że posiada materiały wybuchowe, za pomocą których zamierza wysadzić komisariat Policji w Kowarach – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

Policjanci ustalili, że mężczyzną tym jest 47-letni mieszkaniec Kowar. Policjanci z patrolu minersko –saperskiego przeszukali budek komisariatu. Zarówno w komisariacie, jak i w mieszkaniu „autora” alarmu policjanci nie znaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów.

Mężczyzna urządził w mieszkaniu małe laboratorium, jednak nie posiadał niebezpiecznych substancji. Przyznał się do przestępstwa. Z rozmowy z nim wynika, że mężczyzna nie czuje sympatii do policji, gdyż podczas interwencji policyjnej 9 lutego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Stało się tak, bo zgłoszono, że biegał on po ulicy z tasakiem, a w kieszeni miał broń. Okazało się, że była to atrapa.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za wywieranie wypływu na czynności urzędowe grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group