Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8403
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Chciał sprawiedliwości, dostał w twarz

Piątek, 1 października 2010, 9:27
Aktualizacja: 9:27
Autor: KPP
Pewien złodziej zdenerwował się na poszkodowanego i poturbował go, bo okradziony chciał odzyskać swoje mienie, a przestępca „włożył dużo wysiłku w kradzież”. Wytknął mu także, że od zatrzymywania jest policja, a nie ofiara.

Do zdarzenia doszło w Pieńsku. Właściciel tamtejszego stawu hodowlanego zgłosił się na policję z doniesieniem, że został okradziony i pobity przez nieznanego sprawcę. Stało się to po jego interwencji, kiedy przyłapał złodziei na gorącym uczynku kradzieży. Chciał odzyskać swoje rzeczy, między innymi przewody elektryczne, lampy ogrodowe, wszystko wartości blisko 3500 złotych. Ale złodziej uderzył poszkodowanego pięścią w twarz i uciekł wybiwszy wcześniej szybę w jego samochodzie.

Po kilku dniach policjanci referatu kryminalnego wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa. Okazał się nim 35–letni mieszkaniec gminy Pieńsk. Wyjaśnił mundurowym, że uderzył pokrzywdzonego i wybił mu szybę w samochodzie, ponieważ zdenerwował się, że ten chce mu odebrać rzeczy, a on „włożył dużo wysiłku w ich kradzież”.

Ponadto dodał, że od zatrzymania jest policja a nie właściciel. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu aresztował sprawcę na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group