Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5962
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Chciał spalić syna

Niedziela, 19 lipca 2020, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 7:31
Autor: WAC
Region: Chciał spalić syna
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował tymczasowy areszt wobec 71 – letniego Jana K. z powiatu lubańskiego. Mężczyzna od kilku lat znęcał się nad rodziną, a 9 lipca próbował zabić dorosłego syna.

Mężczyzna oblał syna substancją łatwopalną i zamierzał go podpalić. Palną ciecz Jan K. rozlał także na klatce schodowej, w przedsionku i części pomieszczeń znajdujących się wewnątrz budynku, w którym mieszkał ze swoją rodziną. Na szczęście do tragedii nie doszło, gdyż młodszy z mężczyzn skutecznie obronił się przed atakiem.

Podejrzany został zatrzymany przez policję i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, gróźb karalnych oraz usiłowania zabójstwa syna, a także narażenia pozostałych członków rodziny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Jan K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. 10 lipca Prokurator Rejonowy w Lubaniu zwrócił się do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Jana K. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował go na trzy miesiące.

Janowi K. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

7
19%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
25
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group