Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chciał spalić krewnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 listopada 2020, 9:20
Autor: WAC
Fot. archiwum
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 35 – letni mężczyzna, który dwukrotnie próbował pozbawić życia swoich krewnych - podpalał obiekty, w których się znajdowali.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w nocy z 30 na 31 października, na terenie ogródków działkowych w Jeleniej Górze. 35-letni Mateusz Ł. podpalił jedną z altanek, w której znajdował się mężczyzna. Dodatkowo, sprawca próbował uniemożliwić pokrzywdzonemu ucieczkę, rzucając w jego kierunku kamieniami, a także grożąc mu pobiciem metalową rurą. Na szczęście mężczyzna uciekł z płonącego budynku.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy z 10 na 11 listopada w Jeleniej Górze. Wtedy to Mateusz Ł. oblał benzyną i podpalił drzwi wejściowe do mieszkania, w którym były trzy osoby, w tym dziecko. Pokrzywdzonym udało się ugasić ogień.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa jednej, a następnie trzech osób - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Ustalono także, że Mateusz Ł. miał w przeszłości grozić pokrzywdzonym pozbawieniem życia, wobec czego przedstawiono mu także zarzuty gróźb karalnych. Po wykonaniu czynności z podejrzanym, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Pokrzywdzeni to krewni sprawcy. Podejrzany utrzymywał, że niedoszłe ofiary miały się zachować w przeszłości wobec niego niewłaściwie i dlatego chciał się na nich zemścić. Mateusz Ł. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za znęcanie się nad osobą najbliższą.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 12 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

4
22%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
11
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group