Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Chciał przemycić podróbki narzędzi

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 8:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
REGION: Chciał przemycić podróbki narzędzi
Fot. ŁOSG
Pełen bagażnik rozmaitego sprzętu do napraw wwiózł do Polski samochodem na brytyjskich numerach rejestracyjnych rodak, który przekroczył granicę w Jakuszycach.

Strażnicy graniczni zatrzymali pojazd do kontroli w Szklarskiej Porębie. Okazało się, że kierowca był poszukiwany. – Ponadto w trakcie przeszukania auta funkcjonariusze ujawnili w nim jedenaście sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi: wiertarki, szlifierki, wkrętarkę, młot udarowy, piłę ręczną oraz agregat prądotwórczy – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, oficer prasowy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Dokładne sprawdzenie sprzętu wykazało, że nosi on podrobione, zastrzeżone znaki towarowe markowych firm. Mężczyzna wraz ze sprzętem został zatrzymany. Wartość podrobionych elektronarzędzi oszacowano na blisko 10 000 zł.

Jak podała Straż Graniczna, w tym roku jest to pierwszy przypadek ujawnienia przez pograniczników przedmiotów noszących podrobione znaki towarowe. W minionym roku łużyccy strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli podrobione przedmioty, w tym odzież, obuwie, galanterię odzieżową, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny – telefony komórkowe, kamery, aparaty o wartości ponad 250 000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group