Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2561
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chciał przekupić funkcjonariuszy SG

Wiadomości: Region
Środa, 9 stycznia 2019, 6:20
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2019, 9:34
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Zdjęcie poglądowe
Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz tysiąc złotych grzywny – taka kara została wymierzona obywatelowi Ukrainy, który w trakcie kontroli dokumentów w Jakuszycach zaproponował funkcjonariuszom Straży Granicznej z Jeleniej Góry 100 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Cudzoziemiec posiadał wizę z zezwoleniem na pracę w Polsce, wystawioną przez Wojewodę Mazowieckiego. Jednak nigdy nie kontaktował się z pracodawcą, u którego miał tą pracę podjąć Wyjaśnił, że wiza była mu potrzebna jedynie do wjazdu do Polski, w celu znalezienia pracy w Czechach.

Cudzoziemiec został zatrzymany – informuje mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Straży Granicznej w Jeleniej Górze. - Przyznał się do oferowania korzyści majątkowej i dobrowolnie poddał się karze w wymiarze jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym okresem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata oraz grzywnę w kwocie 1000 zł - dodaje rzeczniczka Straży Granicznej.

Komendant PSG w Jeleniej Górze zobowiązał też cudzoziemca do powrotu do swojego kraju, z jednoczesnym trzyletnim zakazem wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen.

Za próbę przekupienia funkcjonariusza publicznego grozi kara więzienia od 6 miesięcy do lat 8.

Twoja reakcja na artykuł?

21
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
7%
Smuci
1
4%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Anonim+ 9-01-2019 12:27
Tak na marginesie - po przekroczeniu granicy EU służby graniczne winne informować wjeżdżających, o restrykcyjnie obowiązującym prawie za przekupstwo organów władzy! Zwyczaje w niektórych ościennych krajach, widocznie zezwalają na takie "załatwianie sprawy", ale u nas (w EU przecież) to jest bardzo be...
~18 sqandal 9-01-2019 13:28
... myśle ze zbyt mało im dawał , nie było się czym dzielić .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group