Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10085
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał oszczędzić na rachunkach za gaz

Wtorek, 12 stycznia 2010, 14:12
Aktualizacja: 14:12
Autor: TEJO
Podłączając się nielegalnie do miejskiej sieci gazowej za pomocą gumowego węża niefrasobliwy 62–latek mógł wysadzić w powietrze kamienicę, w której mieszkał. Mężczyznę zatrzymała policja.

Wczoraj policja otrzymała zgłoszenie, według którego domownicy w jednego z mieszkań w Jeleniej Górze kradli gaz. Powiadomiono o tym również pracowników Zakładu Gazowniczego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Na miejscu okazało się, że 62-letni mężczyzna przy użyciu gumowych przewodów przyłączył domową sieć do miejskiej instalacji gazowej. Pracownicy gazowni w trakcie czynności nie stwierdzili, aby w tym momencie mężczyzna nielegalnie korzystał z gazu.

Aktualnie szacowane są straty Zakładu Gazowniczego oraz określany okres, w którym podejrzany kradł gaz. Złodziej będzie miał też kłopoty z prawem: grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Policja i gazownicy przestrzegają przed takim bezmyślnym zachowaniem. Takie działanie może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko domowników, ale również mieszkańców okolicznych budynków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group