Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5946
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał ocyganić kamerami i komórkami

Środa, 2 lipca 2008, 9:29
Aktualizacja: 9:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Chciał ocyganić kamerami i komórkami
Fot. ŁOSG
Kamery video „Sony” i telefony komórkowe „Nokia” o wartości 24 tysięcy złotych ujawnili strażnicy graniczni podczas kontroli bagażu pojazdu, którym podróżował obywatel Rumunii narodowości romskiej. Znaki firmowe sprzętu okazały się podrobione.

Samochód cudzoziemca został zatrzymany w okolicach Zgorzelca przez pograniczników i funkcjonariuszy służby celnej.
– W trakcie kontroli, w bagażniku samochodu strażnicy graniczni ujawnili 10 sztuk telefonów komórkowych z napisem „Nokia” oraz 9 kamer z napisem „Sony” – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Ujawnione przedmioty okazały się podróbkami, które miały trafić do sprzedaży. Wartość ujawnionego towaru oszacowano na 24 000 zł.

Romowie znani są z nabierania naiwnych klientów. Często oferują do sprzedaży zabawki. Handlarz najpierw pokazuje chętnemu prawdziwą kamerę, za którą chce stosunkowo niewiele pieniędzy. Ale po transakcji zręcznie wymienia towar i oddala się. Zrobiony w konia klient dopiero po jakimś czasie orientuje się, że właśnie kupił… atrapę.

Specjaliści przestrzegają też przed kupnem sprzętu elektronicznego z bazarowych straganów. Są to najczęściej lipnej jakości podróby, na które sprzedający nie daje żadnej gwarancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group