Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5680
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Chciał dać w łapę, zakuli go w kajdanki

Czwartek, 25 lutego 2010, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
Kierowca z Macedonii, który został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej z niewypełnioną winietą (za co groziło mu tysiąc złotych kary), chciał przekupić inspektorów transportu drogowego i strażników granicznych setką euro. Mimo upomnienia był natarczywy i za wszelką cenę chciał załatwić sprawę „po swojemu”.

Inspektorzy transportu drogowego z Jeleniej Góry prowadzący kontrolę drogową wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali 35 – latka z Macedonii wczoraj około godziny 19.40 koło zajazdu Piastów w Piechowicach.

Macedończyk nie wpisał do winiety numeru rejestracyjnego samochodu, za co groził mu mandat karny w wysokości tysiąca złotych. Żeby uniknąć kary chciał dać inspektorom 50 euro. Jeden z inspektorów biegle mówiący po niemiecku pouczył kierowcę. Ten jednak nie odpuścił. Wykonał on jeden telefon, a następnie chciał przekazać kontrolującym 100 euro.

Kierowca został zatrzymany i skuty kajdankami. O próbie przekazania łapówki powiadomiona została policja, która skierowała wniosek do prokuratury – mówi Marek Kasperowicz, kierownik oddziału Inspekcji Transportu Drogowego w Jeleniej Górze.

Dwa tygodnie temu inspektorzy transportu drogowego zatrzymali też dwóch innych kierujących z Polski i Czech, którzy jechali na „podwójnym gazie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group