Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcę się rozwijać w stolicy Karkonoszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 21 lipca 2008, 15:39
Aktualizacja: 17:21
Autor: JEN
Fot. JEN
Joanna Kędzia (193 cm, 21 lat) podpisała niedawno kontrakt na rok z zarządem klubu Kolegium Karkonoskie AZS. Ostatnie dwa sezony występowała w ekipie Kadus Bydgoszcz. Znakomicie spisywała się w tej drużynie jako silna skrzydłowa i środkowa, zdobywając w każdym meczu kilkanaście pkt. Bardzo dobrze wypadła w meczach barażowych Kadusa o wejście do ekstraklasy, w których bydgoska drużyna zajęła czwarte miejsce.

Dlaczego wybrałaś Jelenią Górę?

Nim doszło do podpisania kontraktu, zbierałam informacje na temat drużyny, w której będę występowała w tym sezonie. Dowiedziałam się, że trener Krzysztof Szewczyk jest dobrym szkoleniowcem. Ponadto w Jeleniej Górze tworzy się perspektywiczny zespół złożony z młodych zawodniczek. To mnie odpowiada, bo chcę rozwijać swoje umiejętności w takim właśnie otoczeniu. Nie wiem, czy w rywalizacji z Amerykankami i pozostałymi zawodniczkami KK AZS dobrze będę wypadać, ale będę się o to starała.

W poprzedniej drużynie sprawdziłaś się w podobnym otoczeniu

Jestem wychowanką Kotwicy Kołobrzeg i trenera Pawła Blechacza, który był założycielem 15 lat temu sekcji koszykówki kobiet w tym klubie i człowiekiem orkiestrą, bo prezesem, trenerem, księgowym itp. Wiele mu zawdzięczam oraz dwom jeszcze szkoleniowcom z tego klubu: Marzenie Łagowskiej i Krzysztofowi Janikowi. Dwa lata temu dostałam propozycję przejścia do Kadusa Bydgoszcz, gdzie szykowano drużynę złożoną z młodych i wysokich zawodniczek na awans do ekstraklasy. Byłam tam podstawową zawodniczką i sporo się nauczyłam przez ten okres. Niestety, nie udało nam się awansować, bo przegrałyśmy z barażach minimalnie z Koroną Kraków i Pruszkowem, choć prowadziłyśmy z tymi drużynami prawie do końca spotkań. W tej sytuacji postanowiłam przejść do klubu ekstraklasy, by rozwijać skutecznie swoje umiejętności. Wybrałam Jelenią Górę. Wiem, że różnica pomiędzy I ligą a ekstraklasą jest znaczna, ale to dobrze, bo chcę się sprawdzić w wymagającym otoczeniu.

Nie będzie to łatwe, bo jednocześnie studiujesz

W Bydgoszczy zaliczyłam dwa lata kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Gospodarki. Chcę kontynuować ten kierunek w Uniwersytecie Wrocławskim i być może ze specjalizacją dziennikarstwa. Jestem raczej humanistką, choć nie miałam kłopotów w liceum ogólnokształcącym z przedmiotami ścisłymi, ale interesuję się szeroko pojętą kulturą. Dlatego chętnie brałam udział w zajęciach z malarstwa, muzyki i filmu.
Myślę, że jeśli się uda pozostanę dłużej w Jeleniej Górze, w której byłam tylko raz na basenie przy ul. Sudeckiej podczas obozu sportowego, który spędzałam w Kowarach. W tym mieście byłam jeszcze raz na obozie i dwa razy w Karpaczu. Raz na kolonii, a raz na wczasach z rodzicami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~KIbic AZS 21-07-2008 17:44
Witamy napewno sie nie zawiedziesz!! Pozdrawiamy :**
~Paweł 21-07-2008 20:26
takich dziewczyn nie ma nigdzie na Świecie ;D
~Kowal 21-07-2008 23:34
ładna jest niech zostanie :)
~ja;] 22-07-2008 9:52
"ładna jest niech zostanie" ? -t...ki:| owszem zgadzam sie co do urody,ale orki tu akurat chodzi o granie,jak chcesz pooglądac laski - niedługo w TV wybory miss
~Paweł 22-07-2008 10:51
To keidy jakis meczyk z udziałem tej slicznej Pani :D?
~wicher 22-07-2008 11:18
Ładna dziewucha to fakt, jak będzie tak grała jak jest ładna, to pierwsza 3ka bankowo;p
~Paweł 22-07-2008 18:30
To ona będzie chyba teraz miss tej całej drużyny! Bosko, zaczynam w tym sezonie jeździć na mecze :D
~seee 22-07-2008 21:14
witamy w jelonce !!! ale z 2 zjęciem to redakcja troche przesadziła :)
~Krzysiek 22-07-2008 22:56
Boże gdzie oni jej to zdjęcie zrobili... A swoją droga gdzie to jest bo chyba nie w Jelonce ?
piipi 23-07-2008 18:03
..dp - [~seee..]...mysle,ze przy wykonywaniu zdjecia nr.2 - JEN,..calowal z poszanowaniem raczke tej dziewczyny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group