Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8812
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chce rozmawiać o bezpieczeństwie. Czy tym razem się uda?

Niedziela, 4 grudnia 2011, 14:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: Petr
W październiku br. Alicja Dusińska – właścicielka klubu Orient Express mieszczącego się w dawnym budynku dworca PKP w Jeleniej Górze podjęła próbę zorganizowania dyskusji nt. bezpieczeństwa w pubach i klubach w naszym mieście. Zaproszeni goście nie przyszli.

Czy tym razem się zjawią? Jutro 5 grudnia o godzinie 19.00 Alicja Dusińska będzie oczekiwała w swoim lokalu m.in. przedstawicieli władz miejskich, policji, straży miejskiej, organizatorów imprez, studentów, dziennikarzy, właścicieli innych restauracji – słowem tych wszystkich, do których po raz kolejny wysłała zaproszenia, i którzy: - Miejmy nadzieję, teraz już nie zawiodą – mówi właścicielka Orientu.

Tematami jutrzejszej rozmowy w Orient Expressie będą bezpieczeństwo w pubach i klubach, problemy ze skutecznym zapobieganiem aktom przemocy, zasady panujące w lokalach i ich ochrona, oczekiwania wobec organów ścigania co do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie otaczającym lokal, współpraca z władzami miasta i stróżami prawa, oczekiwania uczestników imprez odnośnie organizatorów i ochroniarzy (i vice versa) itp.

– To, co dzieje się dziś w jeleniogórskich pubach i klubach przechodzi ludzkie pojęcie. Zawsze musi trafić się ktoś, kto miast dobrze się bawić przychodzi na koncert albo inną imprezę tylko po to, by zepsuć klimat innym czy zrobić coś znacznie gorszego. Ludzie, zobaczcie co stało się tydzień temu pod jednym z najpopularniejszych lokali w mieście. Tak być nie może! Wspólnie musimy znaleźć jakiś konsensus – apeluje Alicja Dusińska.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group