Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4790
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcą zagrać w serialach – przyszli na casting

Piątek, 19 czerwca 2015, 8:57
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2015, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chcą zagrać w serialach – przyszli na casting
Fot. Przemo
Prawie 200 osób wzięło udział w castingu do popularnych seriali paradokumentalnych, który w dn. 17–18.06 br. odbywał się w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Zapewne część z nich zobaczymy za jakiś czas w produkcjach tj. „Dlaczego ja”, czy „Trudne sprawy”.

Organizator castingu, firma Tako Media, to producent takich seriali jak: „Dlaczego Ja", „Trudne sprawy", „Pamiętniki z wakacji", „Sekrety sąsiadów", czy „Dzień, który zmienił moje życie". W najbliższym czasie planuje poszerzyć swoja ofertę o produkcję kręconą w Hiszpanii opowiadającą o perypetiach Polaków za granicą, co również mobilizowało (głównie młodzież) do stawienia się na próbie.

To, czy jeleniogórzanie, którzy zdecydowali się wziąć udział w castingu, dostaną szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności zależy od nich samych.
- Jak ktoś wypadnie dobrze, to szanse ma bardzo duże. Takich produkcji mamy co najmniej 5-6, teraz będzie też nowa, realizowana w Hiszpanii, a więc szukamy też chętnych, którzy chcieliby wyjechać w trakcie wakacji – powiedziała Karolina Kacperek z firmy Tako Media. - Osoby, które się dostaną na pewno zostaną odpowiednio wcześniej poinformowane i zostaną im złożone konkretne propozycje – dodała współprowadząca casting Karolina Kacperek.

W Jeleniej Górze większość osób, które zdecydowały się pokazać przedstawicielom firmy Tako Media stanowili ludzie młodzi, od 14. do 20. roku życia. Jak przyznali organizatorzy, młodzież tłumnie zgłasza się na castingi, dlatego mają duży wybór (w sumie baza potencjalnych aktorów to ponad 30 tysięcy osób), a największe zapotrzebowanie jest na osoby w wieku 35 plus.

- Chciałam spróbować czegoś innego, sprawdzić swoje umiejętności – powiedziała Karolina Miler, która ogląda wszystkie seriale produkowane przez Tako Media. - Warto spróbować czegoś nowego. Rzadko oglądam takie seriale, ale widziałem, że grają tam ludzie w podobnym wieku, więc dlaczego nie – stwierdził Oskar Pawluk.

- Lubię telewizję, dodatkowy zarobek też się przyda. Grałem jeszcze za czasów liceum w spektaklu na 60-lecie szkoły – argumentował swoją obecność na castingu Michał Stępień, który ma nadzieję na rolę w jednym z seriali. - Byleby nie była to kontrowersyjna rola np. homoseksualisty – dodał jeleniogórzanin.

Dla wielu młodych osób casting do znanych seriali był dużym przeżyciem. Aleksandra Banasiak z Jeleniej Góry przyznała, że trema zwyciężyła. - Nie dałam rady, zestresowałam się bardzo. Brałam udział w wielu konkursach przed dużą publiką, ale tym razem nie podołałam – stwierdziła.

Castingi do seriali, które kręcone są głównie we Wrocławiu, będą się odbywać do końca sierpnia w wielu miastach Polski. Kto nie zdążył na próbę w Jeleniej Górze, może śledzić profil organizatora na portalu społecznościowym Facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group