Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3272
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chcą walczyć z trądzikiem: otwarcie i razem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 marca 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Do niedawna wstydliwy temat, obecnie to problem, z którym młodzież chce walczyć i zamierza się o nim jak najwięcej dowiedzieć – mowa o trądziku. Wczoraj do ogólnopolskiej akcji prewencyjnej włączyli się uczniowie pięciu jeleniogórskich szkół.

Powiedz „nie” trądzikowi – tak nazywa się ogólnopolska akcja, której realizatorem jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej. Współorganizatorami na terenie Jeleniej Góry jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz zespoły szkół: Ekonomicznych i Turystycznych, Technicznych „Mechanik”, Licealnych i Zawodowych nr 1, Ogólnokształcących i Technicznych, a także Ogólnokształcących nr 1.

– W tym roku była to druga edycja akcji i programu edukacyjnego „Powiedz trądzikowi nie”, podczas której chcieliśmy przekazać młodzieży jak najwięcej wiedzy na temat przyczyn i sposobów leczenia trądzika oraz pielęgnacji skóry z problemami. Chcemy też zachęcić tych młodych ludzi do wizyty u dermatologa. Stąd w tym roku oferujemy bezpłatne porady dermatologiczne. W naszym „dermobusie”, który zaparkował w centrum miasta przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze każdy z uczniów może zostać przebadany i uzyskać bezpłatną konsultację u lekarza dermatologa – powiedziała Zofia Lipka, przewodnicząca Terenowego Oddziału Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Jeleniej Górze.

Lekarz dermatolog poza zapoznaniem się z indywidualnymi problemami młodych ludzi, radził jak dbać o skórę twarzy, jakie kosmetyki można stosować, a jakich należy unikać. Tłumaczył również, że nieleczony trądzik może się pogłębiać i prowadzić do zmian nieodwracalnych na skórze. Osoby z trądzikiem powinny ograniczać słodycze czy potrawy tłuste.

Niewielu uczniów chciało publicznie wypowiedzieć się dlaczego zgłosiło się do akcji i skorzystało z porad dermatologa. Ci, którzy taką odwagę mieli, mówią wprost: – Problem dotyczy naprawdę ogromnej liczby osób, ale dla wielu z nich w dalszym ciągu jest to wstydliwy temat. Dlatego my postanowiliśmy, że pójdziemy na te badania całą klasą, by nikt nikogo nie wytykał palcami. Ważne, by nie udawać, że nie ma problemu. Takie akcje są bardzo potrzebne. Każdy, kto chciałby skorzystać z porady dermatologa, musiałby za wizytę zapłacić około 100 zł. Nie wszystkich stać na taki wydatek, a u jest to za darmo – mówią Aneta, Kasia, Dominika i Justyna z ZSEiT w Jeleniej Górze.
Młodzi ludzie przyznają, że trądzik to problem, który wpływa nie tylko na wygląd, ale i samopoczucie, pewność siebie i rozwój.

Dyrekcja szkoły, pod którą zaparkował autobus z lekarzem dermatologiem przyznaje, że akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i jest bardzo dobrą formą uzupełnienia profilaktyki zdrowotnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 4-03-2011 8:55
Należy powołać grupy wzajemnego wyciskania pryszczy :) W jedności moc !
~kms:) 4-03-2011 15:13
najpierw sie umyj:) poczytaj,doinformuj sie a pozniej bedziesz powolywał:)
Piipi Jelonkowa 4-03-2011 15:46
~La Roche-Posay .. "obca" firma ! .. lepiej sprawdzic,czy nie testowali swoich produktów na .. zwierzętach !
~do Piipi 4-03-2011 19:23
Te firmę promuje wielu dermatologów, gdybyś chociaż raz zajrzała do któregoś z nich nie miałabyś tej wątpliwości! A Twój komentarz świadczy niestety o lekkiej niewiedzy... Moim zdaniem taka akcja była bardzo potrzebna, wiele osób mogło po raz pierwszy uczestniczyć w badaniu dermatologicznym i zapoznać się z firmą LA ROCHE-POSAY! a także zaczerpnąć fachowej porady. Świetny pomysł! :)
~ 4-03-2011 19:47
DOLNOŚLAZAK. Przed 1989 rokiem Jeleniogórska "POLFA" była w światowej czołówce firm farmaceutycznych. La Roche, Pfizer, Bayer, Merck wymianiane były wraz z "POLFĄ" jako firmy równorzędne. Po latach w "Polfie" /Jelfie/ związki trzymają się mocno a firma ledwo zipie. La Roche może swobodnie opanować nasz rynek, ekspansja firm zachodnich trwa. Jeleniogórska maściarnia produkuje bardzo skuteczną maść przeciwdziałającą trądzikowi. Zamiast reklamować ten lek na wzór La Roch'a, w Jelfie wydano pieniądze na rocznicowe obchody czegoś, czegoś z udziałem orkiestry i kogoś, kogoś,
~DANA 4-03-2011 19:52
Niestety trądzik to bardzo trudna sprawa i mycie tu nic nie pomoże. Tego właściwie nie mozna wyleczyć.Dla osoby która boryka się z tym problemem to cięzki temat.
Piipi Jelonkowa 4-03-2011 20:40
...do -[ ~Autorki postu z godz.19:23] .. mam się zapoznac z firmą La Roche - Posay ? ..ZNAM ! .. bo *ta firma testuje swoje produkty na zwierzętach ! ~WSTYD ! .. za wągry i inne niedoskonałosci "małutkich" ludzi,zwierzęta .. OKRUTNIE CIERPIĄ !
Piipi Jelonkowa 4-03-2011 20:44
...do - [~Dana] ..a ty lepiej przestan obżerac się słodyczami ! .. i zapoznaj się NARESZCIE z jadłopisem dla "wągrowców" ! .. i dla tych WSZYSTKICH z trądzikiem: rozpocznijcie kurację od wnetrza waszego ciała ! ..co jesz ? .. tak wyglądasz !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group