Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8520
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcą sadzić drzewka w odpowiedzi na wycinkę

Poniedziałek, 13 marca 2017, 7:54
Aktualizacja: Wtorek, 14 marca 2017, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chcą sadzić drzewka w odpowiedzi na wycinkę
Fot. Archiwum
Działacze partii Nowoczesna w Jeleniej Górze chcą w odpowiedzi na masową wycinkę drzew, sadzić nowe. W tej sprawie skierowali oficjalne pismo do prezydenta miasta, w którym zwracają się o wyznaczenie miejsc – od siebie oferują finansowanie akcji.

- Chcielibyśmy podjąć się zorganizowania akcji nasadzeń drzew i zaproszenia do niej zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców oraz pracowników firm mieszczących się na terenie miasta. Ponadto chcemy promować ideę rozwoju terenów zielonych dzięki upowszechnianiu zwyczaju sadzenia drzew w związku z upamiętnieniem narodzin dziecka czy też innych ważnych wydarzeń w życiu mieszkańców miasta – poinformował nas Grzegorz Stankiewicz, członek zarządu Regionu Dolnośląskiego Nowoczesnej.

Zwolennicy polityki Ryszarda Petru proszą prezydenta o poparcie akcji i wskazanie terenów nadających się do jej realizacji. Co na to włodarz miasta? - Bardzo chętnie poprę tę akcję. Myślę, że takie miejsca wyznaczymy – to kwestia uzgodnień. Miasto Jelenia Góra samych lasów komunalnych ma 600 ha, ale nigdy tego dosyć. To bardzo dobry pomysł – stwierdził Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
804
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group