Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6191
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Chcą pożyczać drona

Poniedziałek, 20 stycznia 2020, 8:11
Aktualizacja: Wtorek, 21 stycznia 2020, 12:04
Autor: WAC
Kowary: Chcą pożyczać drona
Fot. WAC
Jak już informowaliśmy, w tym roku wyposażenie jeleniogórskiej Straży Miejskiej ma wzbogacić dron, który ma być wykorzystywany do wykrywania bezpośrednio nad kominem przypadków ogrzewania niewłaściwym opałem. Chęć skorzystania z jeleniogórskiego drona deklaruje też samorząd Kowar.

Jak mówi burmistrz Elżbieta Zakrzewska - magistrat miasta nad Jedlicą chce wykupić służby jeleniogórskich strażników miejskich, którzy także za pomocą drona mieliby sprawdzać, czym palą mieszkańcy Kowar.

Już w tej chwili wykonujmy za pomocą drona zdjęcia dymów wydobywających się z kominów - mówi E. Zakrzewska. - W wielu przypadkach, zwłaszcza w Kowarach Górnych, mają one ciemną barwę wskazującą na palenie opałem złej jakości. Poprzez formularz kontaktowy na stronie miasta odbieramy też wiele sygnałów od mieszkańców, sugerujących występowanie tego problemu. Nasze działania to jednak nie tylko kontrole. W budżecie miasta na 2020 rok znalazło się 100 tysięcy złotych na dopłaty do wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Przystąpiliśmy też do programu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację źródeł ciepła na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej” - dodaje E. Zakrzewska.

Twoja reakcja na artykuł?

18
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
7
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group