Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5256
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcą niezwłocznej publikacji wyroku TK

Piątek, 10 marca 2017, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 11 marca 2017, 6:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chcą niezwłocznej publikacji wyroku TK
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (9.03) w Warszawie były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński symbolicznie zmienił cyfrę na tablicy odliczającej czas, od kiedy premier polskiego rządu nie opublikowała jednego z wyroków TK. Również w Jeleniej Górze działacze Komitetu Obrony Demokracji przypominali mieszkańcom o całej sprawie.

Działacze jeleniogórskiego KOD-u podkreślali, że tego dnia nie chodziło o ilość osób demonstrujących, bowiem była to krótka, symboliczna akcja. - Chodzi o to, żeby wystawić tablicę informującą, że mija dzisiaj 365 dni od nieopublikowania wyroku TK, który Beata Szydło – pełniąca obowiązki premiera ma obowiązek opublikować – powiedział Krzysztof Moździerski.

Sprawa dotyczy wyroku, w którym sędziowie Trybunału uznali wybór trzech sędziów dokonany przez posłów poprzedniej kadencji za prawidłowy, a dwóch za niezgodny z Konstytucją, co było początkiem „wojny o Trybunał” od momentu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Działacz jeleniogórskiego KOD-u nie wierzy już, że rząd opublikuje wyrok, ale spodziewa się, że kolejna władza tego dokona. - Wtedy zacznie być naprawiane to, co pseudo „dobra zmiana” popsuła – stwierdził K. Moździerski. Co wtedy z wyrokami Trybunału Konstytucyjnego w obecnym składzie? Czy nie powinny być unieważnione? - Nie wiadomo co wtedy. Teoretycznie prawo nie działa wstecz, ale z drugiej strony decyzje podejmują osoby, które nie mają do tego prawa. Zamieszanie jest nieuniknione i problemem jest jak z tego wybrnąć – dodał przedstawiciel jeleniogórskiego KOD-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group