Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6586
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Chcą legalizacji "trawki"

Środa, 20 sierpnia 2008, 7:55
Aktualizacja: 14:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Chcą legalizacji "trawki"
Fot. Archiwum
Pięciu posłów poparło petycję do ministra sprawiedliwości o złagodzenie obowiązującego prawa i zalegalizowanie tzw. narkotyków miękkich. Do całej akcji czynnie włączyła się młodzież.

To doniesienie ze środowego Dziennika. Wnioskodawcom nie podobają się obecne, surowe przepisy antynarkotykowe. Teraz w Polsce za samo posiadanie narkotyków lub roślin służących do ich produkcji grozi nawet kara więzienia. Prawo mniej więcej na równi traktuje tych, którzy dysponują i handlują narkotykami „twardymi” oraz posiadaczy nawet niewielkiej ilości marihuany czy hodowców konopi indyjskich.

W akcję, której celem jest liberalizacja tych przepisów, włączyła się Fundacja Polityki Narkotykowej „Transformacja”, która zamierza dotrzeć do parlamentarzystów szukając poparcia dla swojego pomysłu. Jak? Poprzez namawianie w Internecie zainteresowanych do wizyty w biurach poselskich. Fundacja radzi jednak, aby przed odwiedzinami, goście nie zażywali żadnych substancji psychoaktywnych.

Póki co, dało się przekonać pięciu posłów. Organizatorzy nie chcą zdradzić ich nazwisk, aby nie "spalić" tematu. Podpisały się też setki „zwykłych” obywateli. Są wśród nich nawet pracownicy Monaru. Argument: samo posiadanie konopi i kary za to są niewspółmierne do czynu i mogą ludziom zrujnować życie.

W parlamencie brak jednomyślności co do liberalizacji prawa. Wstrzemięźliwe opinie wyrażają nawet „tolerancji” z definicji posłowie lewicy.

Tymczasem narkotykowa przestępczość podczas wakacji rośnie. Policjanci z Jeleniogórskiego tylko w ciągu minionych miesięcy zatrzymali kilkunastu mieszkańców, którym zarzuca się posiadanie narkotyków: zarówno miękkich jak i twardych. W statystykach nie ma podziału, bo – jak podkreślają specjaliści – obydwa rodzaje środków odurzających uzależniają, a konsekwencje tego mogą być rujnujące zarówno dla organizmu jak i codzienności człowieka.

Czytaj również

Komentarze (92) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group