Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Charytatywny występ Bella Mafii

Wtorek, 29 stycznia 2019, 7:12
Aktualizacja: 15:09
Autor: WAC
Jelenia Góra: Charytatywny występ Bella Mafii
Fot. użyczone
Klub Rotary Jelenia Góra – Cieplice organizuje 31 stycznia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej JCK w Jeleniej Górze występ charytatywny „Z miłości do chorych dzieci, Kabaretu Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Bella Mafia”. Zebrane środki mają być przeznaczone na rehabilitację i wspomaganie leczenia ciężko chorych dzieci z regionu – podopiecznych domowego Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2007 roku. Opiekuje się obecnie 60 dziećmi, w tym kilkorgiem z naszego regionu - w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Dzięki temu rodzina razem z małym chorym jest u siebie.

Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni i wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przede wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość i uśmiech, celebrują radość z najmniejszych rzeczy. Troską otaczani są także najbliżsi chorującego.

Od bieżącego roku działa pierwszy w Polsce innowacyjny projekt „Opieka na wytchnienie dla rodzica". W ramach tego projektu rodzic, niezależnie gdzie mieszka, ma możliwość skorzystania z 20 godzin miesięcznie odpoczynku na własne potrzeby. Podczas nieobecności rodzica opiekę nad chorym dzieckiem przejmuje wykwalifikowany personel pielęgniarsko-opiekuńczy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group