Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4262
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Charytatywny maraton zumby dla Jakuba

Niedziela, 27 listopada 2016, 9:27
Aktualizacja: 9:29
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Charytatywny maraton zumby dla Jakuba
Fot. Organizator
Już w najbliższy piątek (2.12) miłośnicy aktywnego trybu życia będą mieli okazję do połączenia przyjemnego z pożytecznym. W Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach odbędzie się charytatywny maraton zumby, z którego dochód będzie przeznaczony dla 7–letniego mieszkańca Kowar – Jakuba Andrzejewskiego.

- Nasz mały przyjaciel ma 7 lat, u którego zdiagnozowano autyzm. Pomimo choroby jest to przesympatyczny chłopiec. Chodzi do przedszkola Kraina Smyka w Cieplicach, gdzie ma kontakt z rówieśnikami. Jakub jest niesamowicie inteligentnym chłopcem, interesuje się wieloma rzeczami, np. uwielbia motoryzację, Star Warsy oraz ma wiele ulubionych bajek. Zna język angielski, niemiecki i trochę czeski. Ma dar szybkiego zapamiętywania tekstów różnych piosenek – powiedziała Agnieszka Lis-Rębas, instruktorka zumby.

Pomimo wielu zalet, ma też problemy z koncentracją, nie lubi pisać ani rysować. Niestety koszty rehabilitacji i diety przy tego typu chorobie przerastają dochody kochających i dbających o niego rodziców. Stąd też pomysł, aby zorganizować maraton pełen energii i zabawy, a tym samym stworzyć okazję do zbiórki pieniędzy i pomoc rodzicom, aby Jakub mógł dalej korzystać z rehabilitacji i terapii oraz aby mógł poszerzać horyzonty - dodaje organizatorka maratonu.

Cegiełka za uczestnictwo w maratonie to koszt 20 zł. Na uczestników czeka wiele atrakcji oraz nagrody. Impreza odbędzie się w piątek (2.11) o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach, przy ul. Szkolnej 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
847
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group